Google Transit w Warszawie - wreszcie na mapach Google wyznaczymy trasę transportem publicznym - Tabletowo.pl

Google Transit w Warszawie – wreszcie na mapach Google wyznaczymy trasę transportem publicznym

Dołącz do dyskusji 0

Gdy tylko wybieram się do obcego miasta, nieocenioną pomocą są dla mnie aplikacje ułatwiające odnalezienie się tam na miejscu. Wśród nich na pierwszym planie są oczywiście mapy z funkcją sprawdzenia dojazdu komunikacją miejską do wybranego miejsca oraz, w Polsce, jakdojade.pl. O ile jednak funkcja Transit działa fenomenalnie poza granicami naszego kraju, tak u nas już nie można powiedzieć tego samego, bo… dostępna jest jedynie w kilku miastach Polski. Do grona dotychczasowych sześciu (Białegostoku, Łodzi, Olsztyna, Szczecina i Zielonej Góry) dołączyła dziś Warszawa. Można powiedzieć: wreszcie!

Aby skorzystać z wyznaczenia trasy należy wyznaczyć trasę pomiędzy dwoma interesującymi nas punktami na mapie, a następnie kliknąć ikonę transportu publicznego, znajdującego się między samochodem a pieszym. Po chwili naszym oczom ukaże się wyznaczona trasa z kilkoma propozycjami transportu do wyboru (metro, tramwaje, autobusy, pociągki SKM i WKD), oczywiście również z informacjami dotyczącymi szacowanej długości trwania przemieszczania się pomiędy punktem A i B oraz trasy, jaką będziemy musieli pokonać pieszo.

Pewnie od razu pojawi się pytanie, co na to jakdojade.pl i inne usługi tego typu. Moim zdaniem jednak powinni spać spokojnie – zwłaszcza, że miasta takie jak Warszawa, wymagają bardzo częstych aktualizacji rozkładów jazdy, nad którymi Google będzie najprawdopodobniej trudno zapanować.

Funkcja Transit w Warszawie jest już ogólnodostępna i działa  zarówno w wersji przeglądarkowej Map Google, jak również w aplikacji mobilnej.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona