Google Tłumacz zyskuje odświeżony wygląd w wersji webowej

Google sukcesywnie odświeża wygląd poszczególnych aplikacji i głównych usług. Zaczęło się od Gmaila, więc teraz również w innych miejscach, po kolei, zyskujemy pasującą do tych zmian estetykę. Do tego grona dołącza Tłumacz, w wersji przeglądarkowej.

Google Tłumacz zyskał nowy, lżejszy w odbiorze styl i nieco prostszą nawigację. Co prawda nie za bardzo było co psuć, ale projektantom Google udało się uczynić dobry design jeszcze lepszym. Przede wszystkim nowy wygląd Tłumacza jest spójny z innymi produktami tej firmy, co najwyraźniej było jednym z celów aktualizacji.

Reklama

Dzięki nowej stylistyce wygodniej jest uporządkować tłumaczone przez nas słowa i dokumenty. Google Tłumacz oferuje także przeszukanie historii tłumaczeń, jeśli potrzebujemy przypomnieć sobie jakieś niedawno tłumaczone zwroty. Da się także najważniejsze z nich zapisać, by wracać do nich później. Jeśli tych zapisanych tłumaczeń jest więcej, a obejmują różne języki, można je grupować i sortować.

Okno z Tłumaczem reaguje teraz na zmianę rozmiaru okna. Jeśli zdecydujemy się korzystać z niego bardziej kompaktowo, nie będzie próbował ściskać dwóch kolumn tekstu (z oryginalnym zestawem słów oraz tłumaczonym), a zaprezentuje tylko tłumaczenie, oszczędzając miejsce i jednocześnie zachowując przejrzystość programu.

Aktualizacja dotyczy webowej wersji aplikacji – być może jakieś kosmetyczne zmiany dotkną w późniejszym czasie programy przeznaczone dla systemów mobilnych, ale tego na razie nie wiemy.

 

źródło: Google dzięki fonearena