Rek pod headerem

Abonamenty na wszystko. Google testuje nową subskrypcję na gry w sklepie Play

Na początku tego roku Apple ogłosiło prace nad Apple Arcade – comiesięczną subskrypcją, która umożliwi dostęp do biblioteki gier mobilnych, w tym tytułów na wyłączność, na urządzeniach z systemem iOS i iPadOS. Google postanowiło działać, żeby nie zostać z tyłu – testuje więc własną, konkurencyjną usługę o nazwie Play Pass.

Dowody na to, że Google pracowało nad Play Pass już w ubiegłym roku, znaleźli członkowie forum XDA Developers. Teraz firma zaczyna już testować to rozwiązanie. Niektórzy odbiorcy usług Google w Stanach Zjednoczonych mają szansę dołączyć do testowego programu Play Pass przez stronę rejestracji. Subskrypcja kosztuje 4,99$ miesięcznie. Rzecz jasna, cena może się jeszcze zmienić przed oficjalnym wdrożeniem.

Reklama

Na stronie Google poświęconej usłudze, można przeczytać:

„Odkryj ręcznie dobierany katalog produkcji, od gier logicznych i akcji po najlepsze aplikacje muzyczne i inteligentnych trenerów fitness. Dzięki Google Play Pass odblokujesz dostęp do setek aplikacji i gier premium bez reklam, opłat za pobieranie lub zakupy w aplikacji.”

Na jednym z materiałów można dostrzec zrzut ekranu ze Stardew Valley i Marvel Pinball, przedstawionych jako przykładowe gry dostępne w usłudze.

Google potwierdza, że Play Pass jest obecnie testowany. Ciekawe, czy model subskrypcji obejmujący dostęp do gier premium sprawdzi się na Androidzie, biorąc pod uwagę, że to raczej właściciele iPhone’ów są w stanie chętniej wydawać pieniądze na aplikacje niż użytkownicy systemu Google. Jedno jest pewne: Apple Arcade na pewno nie będzie działać na rynku wolnym od konkurencji.

 

źródło: Android Police