Google+ dla tabletów z Androidem i iPadów

Google+ może nie być najpopularniejszym portalem społecznościowym w Internecie (osobiście wolę je od Facebooka), ale niewątpliwie jest jedynym, którego tempo rozwoju może zawrócić w głowie konkurencji. Podczas konferencji otwarcia Google I/O, Google zaprezentowało nowe możliwości Google+ oraz dedykowane aplikacje dla tabletów z systemem Android oraz iPadów.

Aplikacja Google+ jest już dostępna w sklepach Google Play oraz Apple AppStore i może pochwalić się opartym na strumieniu wpisów znajomych interfejsie, któremu nie można odmówić elegancji. Za pomocą Google+ można nie tylko pisać z przyjaciółmi, ale także prowadzić wideorozmowy i wideokonferencje za pomocą usługi Google Hangouts. Ponadto, aplikację wyposażono w ulepszony system powiadomień (nareszcie!), narzędzie do wyboru profili oraz graficzny interfejs do złudzenia przypominający ten z przeglądarkowej wersji Google+.

Co do nowości, jakie wprowadzono do Google+, a które wchodzą w poczet aktualizacji aplikacji dla tabletów, znalazły się Google+ Events, czyli możliwość tworzenia i udostępniania znajomym zdarzeń. O ile ta funkcja na Facebooku była dostępna od dawna, tak Google odświeżyło jej ideę i zaserwowało w bardzo estetyczny i przyjazny użytkownikowi sposób.

Nowa aplikacja Google+ jest kompatybilna z gwiazdami wieczoru, czyli tabletem Google Nexus 7 i systemem Android 4.1 Jelly Bean. To co, pobieramy i plusujemy?

via SlashGear