Image by Gerd Altmann from Pixabay

Google świętuje dzień liczby Pi. Niespodzianka w kalkulatorze

Przygotowywanie niespodzianek z okazji różnych wydarzeń to już tradycja w Google. W tym roku upamiętniony został, między innymi, dzień liczby Pi.

Dlaczego to właśnie 14 marca jest dniem liczby Pi, nie trzeba wyjaśniać chyba nikomu. Ewentualnym zapominalskim przypomnę, że pierwsze trzy cyfry ludolfiny to 3,14 – wszystko jasne.

Dzień liczby Pi w kalkulatorze Google

Niespodzianka przygotowana z tej okazji przez Google kryje się w kalkulatorze wbudowanym w najpopularniejszą na świecie wyszukiwarkę. By uzyskać do niego dostęp, wystarczy wpisać w pasku wyszukiwania frazę kalkulator i zatwierdzić. Nad wynikami wyszukiwania pojawi się kalkulator, który 14 marca wygląda nieco inaczej niż zazwyczaj. Zdobi go symbol liczby Pi, otoczony błyskającymi, różnokolorowymi gwiazdkami.

Dzień liczby Pi kalkulator Google
fot. Google

Ćwicz pamięć z liczbą Pi

Kliknięcie w ikonę przedstawiającą symbol liczby Pi skutkuje uruchomieniem w kalkulatorze prostej gry pamięciowej, polegającej na powtarzaniu przez gracza wyświetlanych cyfr tworzących liczbę Pi. Z każdą kolejną rundą, jak zwykle w tej popularnej grze pamięciowej, jest trudniej. Do zapamiętania mamy o jedną więcej cyfrę niż poprzednio.

Liczba Pi jest nieskończona. Czy oznacza to, że gra autorstwa Google również nigdy się nie skończy? Niestety, raczej nie uda się tego sprawdzić.