W Google Street View przyszło nowe. A dokładniej świeże, aktualne widoki w wielu polskich miastach

Street View to genialne rozwiązanie – każdy to przyzna. Siedząc przy komputerze można bowiem zwiedzać cały świat, albo chociażby zrobić rozpoznanie przed wyjazdem w dane miejsce. Nie jest ono jednak pozbawione wad – w niektórych lokalizacjach zdjęcia nie są najświeższe. Google sukcesywnie stara się je aktualizować i właśnie poinformowało, że odświeżono widoki w wielu polskich miastach.

Ostatnie zdjęcia Polski wykonywane samochodami Street View robione były w 2014 roku, a więc aż cztery lata temu. W wielu miastach w przeciągu tych kilkudziesięciu miesięcy zaszło wiele zmian. Google zdaje sobie z tego sprawę, dlatego postanowiło je zaktualizować. Dziś koncern z Mountain View poinformował, że odświeżone zostały widoki m. in. w Krakowie, Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Białymstoku, Toruniu, Bydgoszczy, Olsztynie, Katowicach i Warszawie – od teraz zainteresowani zobaczą zdjęcia wykonane w 2017 i 2018 roku.

Reklama

Świetnym przykładem zmian, jakie zaszły na przestrzeni ostatnich kilku lat, jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Na dotychczas dostępnych zdjęciach (z 2013 roku) budynek, w którym instytucja ta obecnie się mieści (dokładniej od 2014 roku), był jeszcze w budowie – od teraz zainteresowani mogą oglądać go w pełnej krasie. Taka sama sytuacja jest w przypadku warszawskiego biurowca Q22.

Przy okazji Google przypomina o funkcji cofania w czasie i zachęca do korzystania z niej. Jest ona dostępna w komputerowej wersji Map Google i aby jej użyć, należy kliknąć ikonę zegara w lewym górnym rogu zdjęcia – dzięki niej można zobaczyć fotografie danego miejsca z 2018, 2017 i 2014 roku. W niektórych przypadkach można jednak się cofnąć również do 2011 roku lub nawet wcześniejszych lat.

Źródło: Google