Google Street View jest teraz wywalone w kosmos

Google Street View w serwisie Mapy Google jest jedną z tych funkcji, która pomogła zaznajomić się ludziom z wieloma miejscami na świecie bez wychodzenia z domu. I zrobiła to znacznie lepiej niż najlepsze zdjęcia satelitarne. Teraz oprócz ulic ze swojego bliższego i dalszego sąsiedztwa, można zobaczyć, z perspektywy pierwszej osoby, wnętrze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Wyszukiwarkowy gigant umożliwił korzystającym z Google Street View spacer po 15 połączonych modułach ISS. Thomas Pesquet, astronauta z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), spędził sześć miesięcy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Międzyczasie wykonywał fotografie wnętrza stacji dla Google.

Pesquet powiedział, że ze względu na ograniczone zasoby miejsca w przestrzeni stacji, nie można było użyć tradycyjnych metod zbierania danych, którymi posługuje się Google. Jak wyjaśnił dalej, „zamiast tego zespół Street View opracował wraz z NASA (…) sposób na robienie zdjęć w stanie zerowej grawitacji, przy użyciu aparatów i urządzeń DSLR, które już znajdowały się na ISS”.

Dzięki temu Pesquet mógł wysłać fotografie na Ziemię, gdzie zostały połączone w panoramiczny, 360-stopniowy obraz wnętrza Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Co ciekawe, podczas sesji fotograficznych, jedna z maszyn Space X Dragon była zadokowana do ISS. Dzięki temu na zdjęciach można zobaczyć, w jaki sposób na stację trafia niezbędne wyposażenie i prowiant.

W wycieczkę po ISS wybierzecie się tutaj.

źródło: Google przez Gadgets360