Google Sklep Play 5.0 - przeprojektowany w myśl Material Design 19

Google Sklep Play 5.0 – przeprojektowany w myśl Material Design

Google skrupulatnie realizuje plan dostosowywania swoich aplikacji do nowej stylistyki. Tym razem kolejnym programem, który zostaje odmieniony jest Sklep Play. W przeciągu najbliższego tygodnia aktualizacja powinna pojawiać się u każdego, dla niecierpliwych mamy plik APK. 

Czekam cały czas na odświeżonego Gmaila, ale Sklepu Play też używa się względnie często. Google nie wprowadziło radykalnych zmian, by trzeba było uczyć się poruszania od nowa. Numer 5.0 przyniósł między innymi nową ikonę główną i ikonkę na belce powiadomień. To jednak kosmetyka z tym, co zmieniło się w szacie graficznej.

google sklep play ikona

Google Sklep Play 5.0

Nowością – wcześniej tego nie dostrzegłem – jest gest przesunięcia w dół i zamknięcia informacji. O co chodzi, otóż teraz sekcja „CO NOWEGO” jest podświetlana na zielono. Kliknięcie w prostokąt powoduje wyświetlenie większej ilości informacji, a przesunięcie w dół po ekranie zamyka ten podgląd.

We wcześniejszych aplikacjach firma wprowadzała pomniejsze usprawnienia, które teraz z odnowioną kolorystyką tworzą właściwą całość. Mam tu na myśli np. kompletnie przezroczystą belkę, która wraz z przesuwaniem nabiera zielonego koloru.

W najnowszej odsłonie swojego Sklepu Google sprytnie przekształca trzy kreski w strzałkę podczas wysuwania bocznego podmenu. To w sumie nic nieznaczące z punktu technicznego niuanse, ale cieszą oko.

google sklep play 5.0 belka

google sklep play 5.0 belka 2

Sklep Play w wersji 5.0.3 można pobrać tutaj.

[button link=”http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-5-0-31-apk/” size=”large” text_size=”beta” class=”zkazdej” id=”pobierz” newtab=”on”][/button]