Google Shamu (Nexus 6?) pojawia się w AnTuTu ze Snapdragonem 805 i ekranem 5,2″ 2560×1440

Nie jest żadną tajemnicą, że Google wraz z którymś z partnerów, pracuje nad kolejnym Nexusem. Ostatnie dwa smartfony (Nexus 4 i Nexus 5) wyszły spod skrzydeł koreańskiego LG, tymczasem wiele wskazuje na to, że kolejny, Nexus 6, będzie pochodził od Motoroli.

Reklama

Najnowsze spekulacje pochodzą z wcale nie byle jakiego źródła, jakim jest benchmark AnTuTu. W jego wynikach pojawiło się urządzenie o nazwie kodowej Google Shamu, które od razu zostało skojarzone z Nexusem 6. I w sumie nie ma się co dziwić, bo są tak naprawdę dwie możliwości: albo Shamu będzie Nexusem 6, albo będzie produktem pochodzącym z projektu Silver, czyli będzie posiadał czystego Androida, ale brandowany będzie logo producenta (Motoroli). Bardziej prawdopodobny jest jednak pierwszy scenariusz – ze względu na pełną nazwę „Google Shamu” z AnTuTu.

Jakkolwiek by nie było, mamy do czynienia z urządzeniem wyposażonym w wyświetlacz o przekątnej 5,2″ i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 805 (APQ8084) o częstotliwości taktowania 2,65GHz z Adreno 420, 3GB RAM, aparatem 13 Mpix, kamerką 2,1 Mpix oraz, co raczej nie powinno dziwić, najnowszą wersją systemu operacyjnego Google, czyli Androidem L.

Jako że Google na tegorocznej konferencji Google I/O nie zaprezentował żadnego urządzenia, można się spodziewać, że Nexus 6 (mam nadzieję, że wraz z Nexusem 9) zadebiutuje wraz z premierą Androida L – jesienią bieżącego roku. To jednak wyłącznie moje przypuszczenia, które nie muszą znaleźć potwierdzenia w rzeczywistości.