Google potrafi już rozpoznać Cię na zdjęciu. Teraz wrzuci zdjęcia twojego kota do osobnego worka | Tabletowo.pl

Google potrafi już rozpoznać Cię na zdjęciu. Teraz wrzuci zdjęcia twojego kota do osobnego worka

Dołącz do dyskusji 0

Uczenie maszynowe to jedna z tych form Sztucznej Inteligencji Google’a, która przynosi firmie spore zyski, a dla nas – użytkowników usług technologicznego giganta – oznacza wiele usprawnień i udogodnień. Dotąd Zdjęcia Google potrafiły rozpoznać nas po twarzy i pogrupować zdjęcia z naszą osobą w albumy. Okazuje się, że algorytmy mogą robić to samo w wypadku zwierząt. Czas na rozpoznawanie pyszczków i ryjków.

Zdjęcia naszych milusińskich będą mogły być teraz grupowane w albumy, analogicznie do „ludzkiego” rozwiązania, z którego w Zdjęciach Google można korzystać już od dłuższego czasu. Otwiera to przed właścicielami czworonogów pewne możliwości: mogą teraz przypisywać zdjęciom swoich zwierzaków tagi, tak by później można było łatwiej odnaleźć daną fotografię.

Google mówi, że wprowadzi nową funkcję „w większości krajów”. Firma testuje to rozwiązanie już od maja, tworząc filmy lub albumy ze zdjęć zwierząt domowych. Efekt pracy Sztucznej Inteligencji Google, rozpoznającej fotografie kotów w galerii, można zobaczyć poniżej.

Sporo użytkowników Zdjęć Google odczuje pewnie nieludzką wdzięczność za to, że od teraz będzie można łatwiej zarządzać fotkami ich futrzanych przyjaciół ;)

Zdjęcia Google są jedną z najpopularniejszych aplikacji na smartfony – używa jej regularnie ponad 500 milionów osób.

źródło: Google dzięki Gadgets360

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona