Google przesuwa datę premiery Project Ara na przyszły rok

Kojarzycie jeszcze Project Ara? Jest to jeden z ciekawszych projektów od Google, który ma na celu stworzenie nowych, modułowych smartfonów. W teorii pomysł brzmi świetnie – mielibyśmy do czynienia z urządzeniem, w którym moglibyśmy bezproblemowo wymieniać każdy element – kto by tak nie chciał? Jak podaje jednak oficjalne źródło, na pierwsze takie modele musimy poczekać do przyszłego roku.

Potwierdziły się informacje o testach ok. 20-30 egzemplarzy prototypowego telefonu pod koniec bieżącego roku (widzieliśmy je podczas tegorocznego Google I/O). Profil @ProjectAra na Twitterze oficjalnie ogłosił, że oficjalna wersja pojawi się w 2016 roku, a także o szukaniu nowych miejsc dla kolejnych placówek. Oczywiście opóźnienie pojawiło się przez problemy związane z nietypową konstrukcją nowych modeli.

Warto wspomnieć, że SoC będą dostarczane przez Nvidię oraz Marvella. Niewątpliwie pomysł na modułowy smartfon jest świetny, ale nadal nie wiemy, jak takie rozwiązanie będzie sprawdzać się w praktyce. Kolejna istotna kwestia to dostępność i cena poszczególnych modułów dla końcowego użytkownika.

https://twitter.com/ProjectAra/status/633359350656954368

Osobiście obstawiam, że prezentacja Project Ara odbędzie się na Google I/O 2016. Na pewno zainteresowanie takimi modelami będzie spore, głównie ze strony bardziej zaawansowanych użytkowników – perspektywa możliwości samodzielnego „złożenia” telefonu jest świetna.

źródło: @ProjectAra (Twitter) przez The Verge