„Google przestało być innowacyjne” – mówi inżynier z 13-letnim stażem w firmie. Też tak myślicie? | Tabletowo.pl

„Google przestało być innowacyjne” – mówi inżynier z 13-letnim stażem w firmie. Też tak myślicie?

Dołącz do dyskusji 0

Jeden z wieloletnich pracowników Google, Steve Yegge, z własnej inicjatywy pożegnał się ze swoim biurkiem w firmie. Na zawsze. Jako główny powód odejścia podał fakt, że jego zdaniem, gigant nie jest już tak innowacyjny jak kiedyś.

Steve uzasadnia swoje stanowisko, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na swoim blogu. Zarzuca Google konserwatyzm, który objawia się w koncentrowaniu się na zachowywaniu tego, co ma, a nie na szukaniu nowych ścieżek rozwoju, inwestowaniu w coś świeżego.

„Nadzór i awersja do ryzyka są w Google raczej normą niż wyjątkiem”

Yegge za brak innowacji wini politykę wewnętrzną firmy, którą nazywa „zbiorową arogancją”. Jego zdaniem takie podejście jest typowe dla przedsiębiorstw, które stają się naprawdę duże. Po części usprawiedliwia to giganta z Mountain View, ale z drugiej strony nie rozgrzesza całkowicie. Według Steve’a, który pracował na rzecz Google 13 lat, firma stała się w 100% skoncentrowana nie na kliencie, a na konkurencji.

Wystarczy przejrzeć działania Google na przestrzeni ostatnich lat, by zauważyć pewną strategię działania, obejmującą kopiowanie cudzych pomysłów. Dotyczy to Google+ (Facebook), Google Home (Amazon Echo), Allo (WhatsApp), Android Instant App (Facebook, WeChat), Asystenta Google (Apple Siri) i tak dalej.

Google Allo. Ależ to był niewypał

Steve Yegge już nieraz pojawiał się w branżowych mediach jako człowiek krytykujący poczynania Google. Nawet gdyby dzielić jego opinie przez pół, trzeba przyznać, że w niektórych sprawach ma rację. Pewne „poważne” zapowiedzi Google mocno się rozmyły (na przykład dotyczące popularności Android Wear), inne zaś potrafiły rozczarować (jak choćby komunikator Allo, który przedstawiano niemal jako rewolucję).

Mimo tak ciężkich opinii, Yegge przyznał, że Google jest „jednym z najlepszych miejsc do pracy na ziemi”, mimo że „nie jest najbardziej inspirującym”.

Gdybyście chcieli zapoznać się z pełnym tekstem Steve’a, możecie w całości przeczytać jego artykuł tutaj.

Czy Wy też uważacie, że Google przestało być innowacyjne?

źródło: Steve Yegge przez Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona