Google prezentuje nową wyszukiwarkę obrazów dla tabletów | Tabletowo.pl

Google prezentuje nową wyszukiwarkę obrazów dla tabletów

Dołącz do dyskusji 0

Jeżeli wczoraj lub dziś korzystaliście z wyszukiwarki obrazów Google na swoim tablecie internetowym, na pewno zauważyliście zmieniony układ wyświetlania grafik. Po wpisaniu interesującej nas frazy, ekran wypełniony zostaje tradycyjną siatką obrazów. O ile tutaj nie dokonano zmian, tak po wybraniu jednego z nich można je dostrzec. Grafiki wyświetlane są w postaci karuzeli, dzięki czemu wystarczy przesunąć palcem po ekranie, aby przeglądać kolejne pozycje. Tuż pod nimi umieszczono informacje oraz link do strony internetowej, na której dany obraz został opublikowany.

Wygląd i działanie nowej wyszukiwarki Google bardzo przypomina galerię zdjęć, jaką znaleźć możemy na każdym systemie operacyjnym dla tabletów. Gwoli wizualizacji, obejrzyjcie poniższe wideo prezentujące usprawnioną wyszukiwarkę. Bardziej niecierpliwi mogą kliknąć w ten link, aby przetestować jej działanie na własnym tablecie.

Z nowej wyszukiwarki obrazów Google mogą korzystać użytkownicy tabletów ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Pisząc ten artykuł, sprawdziłem jej działanie na Apple iPadzie 1 z iOS 5 oraz urządzeniu z Androidem Ice Cream Sandwich – w obu przypadkach sprawowała się ona bez zarzutu.

Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o tej kosmetycznej, lecz mającej wielki wpływ na funkcjonalność, Google zmianie.

via Daily Mobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona