Google prezentuje Kiosk Google Play - Tabletowo.pl

Google prezentuje Kiosk Google Play

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Google prezentuje Kiosk Google Play Aplikacje Nowości

W dzisiejszych czasach, w których coraz więcej popularnych czasopism powoli porzuca tradycyjne papierowe wydawnictwa na rzecz wersji cyfrowych, przeglądanie prasy za pomocą tabletu stało się dla niektórych swego rodzaju codziennym rytuałem. Nikogo więc nie powinno dziwić, że każdy szanujący się sklep z aplikacjami na urządzenia mobilne chce mieć w swojej ofercie aplikacje ułatwiającą tą czynność.

W przypadku tabletów z systemem Android rolę tę ma pełnić właśnie Kiosk Google Play. Nowa aplikacja od Google łączy w sobie funkcje i cechy znane z dwóch poprzednich produktów: Google Currents (który z kolei zastąpił Google Reader) i Czasopisma Google Play. W teorii powinno nam to więc pozwolić wykorzystywać jedną aplikację zarówno jako czytnik newsów (wraz z możliwością ich zapisywania w celu przeczytania offline), jak i wirtualny kiosk, w którym możemy nabyć i przeczytać cyfrowe wersje popularnych czasopism. W praktyce okazuje się jednak, że o ile pierwsza z wymienionych funkcji prezentuje się całkiem ciekawie (mimo okazjonalnych kłopotów ze stabilnością i czytaniem niektórych serwisów), to już druga nie jest na razie dostępna w naszym kraju, przez co debiut „Kiosku” w polskim Google Play wydaje się niejako pozbawiony sensu. W takiej formie w jakiej jest on obecnie dostępny przypomina on bowiem po prostu Google Currents z dołączoną obietnicą zwiększenia funkcjonalności w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Kiosk Google Play dostępny jest do pobrania za darmo w internetowym sklepie z aplikacjami Google Play.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona