Google pracuje nad własnym „Game Center”

W dzisiejszych czasach praktycznie wszyscy producenci konsol do gier posiadają własną usługę ułatwiającą graczom odnalezienie się w sieci. Microsoft ma Xbox Live, Sony oferuje Playstation Network, a Apple (bo nie oszukujmy się, wielu z nas traktuje iPada jak mobilną konsolę) Game Center. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo do tego grona dołączy również Google.

Informacja ta ujrzała światło dzienne całkowicie przypadkiem, za sprawą aplikacji… MyGlass, służącej do obsługi nowoczesnych okularów firmy Google. Ekipa AndroidPolice znalazła w niej bowiem wskazówki dotyczące usługi, która już niedługo może zmienić sposób w jaki będziemy grać w tytuły z Google Play.

Wszystko wskazuje na to, że nowa usługa Google (Google Games?) będzie oferowała zarówno tradycyjny multiplayer (z matchmakingiem prowadzonym przez Google), jak i jego specjalną, turową wersję. Dodane zostaną również specjalne chaty, lobby, tablice wyników oraz system osiągnięć. Oczywiście nie zabraknie też aspektu społecznościowego. Usługa pozwoli nam na dodawanie innych graczy do listy znajomych oraz zapraszanie ich do wspólnej gry.

Google nie potwierdziło jeszcze tych doniesień oficjalnie, ale raczej trudno uwierzyć w to, że wspomniane elementy znalazły się wewnątrz MyGlass przypadkiem (btw. znalazło się tam praktycznie wszystko, co Google ma w tej chwili do zaoferowania). Można więc śmiało założyć, że oficjalne potwierdzenie nadejdzie już niedługo (najbliższe Google I/O ?). Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nowej usłudze będzie towarzyszyć przyjazny interface i, co najważniejsze, dobre współpracujące z nią tytuły. Bez nich bowiem nawet najlepszy system do grania online nie zyska zbyt wielkiej popularności.