Google pracuje nad Chrome OS dla tabletów

Nie wiemy dlaczego, biorąc pod uwagę pojawienie się „tabletocentrycznego” Androida Honeycomb, Google zdecydowało się na ten ruch. Czyżby było to działanie mające na celu zapobiec fragmentacji na rynku? A może Mountain View spisało zielonego robocika na straty? Tak czy inaczej – Chrome OS najprawdopodobniej pojawi się na tabletach.

Świadczą o tym wcześniejsze doniesienia o plotkach na temat własnego tabletu Google’a, nowy, zmieniony interfejs systemu dodany w ostatniej aktualizacji (zawierający ekranową klawiaturę) oraz enigmatyczne słowa przedstawiciela Google, zapytanego o Chrome OS dla tabletów:

„We are engaging in early open-source work for the tablet form factor, but we have nothing new to announce at this time.”

A oto ich wolne tłumaczenie:

„Prowadzimy wczesne prace nad przystosowaniem systemu do tabletów, jednak w tej chwili nie mamy nic do ogłoszenia.”

Jak sądzicie, czy Chrome OS odniesie sukces na rynku tabletów? Czy użytkownicy tych urządzeń chcieliby skupić się wyłącznie na aplikacjach bazujących na przeglądarce i chmurze? Przeportowanie Chrome OS na tablety, biorąc pod uwagę założone przeznaczenie tego sprzętu, miałoby sens. W końcu w dzisiejszych czasach wszystko kręci się wokół internetu, nie sądzicie?

źródło