Google pracuje nad Chrome OS dla tabletów - Tabletowo.pl

Google pracuje nad Chrome OS dla tabletów

Tabletowo.pl Google pracuje nad Chrome OS dla tabletów Nowości Plotki / Przecieki

Nie wiemy dlaczego, biorąc pod uwagę pojawienie się „tabletocentrycznego” Androida Honeycomb, Google zdecydowało się na ten ruch. Czyżby było to działanie mające na celu zapobiec fragmentacji na rynku? A może Mountain View spisało zielonego robocika na straty? Tak czy inaczej – Chrome OS najprawdopodobniej pojawi się na tabletach.

Świadczą o tym wcześniejsze doniesienia o plotkach na temat własnego tabletu Google’a, nowy, zmieniony interfejs systemu dodany w ostatniej aktualizacji (zawierający ekranową klawiaturę) oraz enigmatyczne słowa przedstawiciela Google, zapytanego o Chrome OS dla tabletów:

„We are engaging in early open-source work for the tablet form factor, but we have nothing new to announce at this time.”

A oto ich wolne tłumaczenie:

„Prowadzimy wczesne prace nad przystosowaniem systemu do tabletów, jednak w tej chwili nie mamy nic do ogłoszenia.”

Jak sądzicie, czy Chrome OS odniesie sukces na rynku tabletów? Czy użytkownicy tych urządzeń chcieliby skupić się wyłącznie na aplikacjach bazujących na przeglądarce i chmurze? Przeportowanie Chrome OS na tablety, biorąc pod uwagę założone przeznaczenie tego sprzętu, miałoby sens. W końcu w dzisiejszych czasach wszystko kręci się wokół internetu, nie sądzicie?

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona