Nowa funkcja w przeglądarce Google: porównywanie specyfikacji urządzeń 18

Nowa funkcja w przeglądarce Google: porównywanie specyfikacji urządzeń

Strony, umożliwiające porównanie parametrów różnych urządzeń, to bardzo ważna część internetu i na pewno większość z Was nieraz skorzystała z takiej funkcjonalności. Google postanowiło jednak ułatwić wszystkim użytkownikom szukanie różnic pomiędzy poszczególnymi sprzętami – wkrótce każdy będzie mógł to zrobić za pomocą jednego kliknięcia.

W sieci znaleźć można całą masę stron, umożliwiających porównanie parametrów technicznych dwóch lub nawet więcej urządzeń. W dodatku najczęściej jest to banalnie proste i poradzi sobie z tym, jeżeli nie każdy, to na pewno większość osób. Wydawałoby się więc, że nie ma tu już miejsca na nic nowego. Tymczasem Google znalazło sposób, aby szukanie różnic pomiędzy kilkoma sprzętami ograniczyło się do jednego kliknięcia.

Jak podaje serwis Android Police, niektórzy użytkownicy (ja niestety jeszcze nie) mają dostęp do nowej funkcjonalności przeglądarki Google. Jak już Wam zasugerowałem, jest to porównywarka parametrów technicznych urządzeń. Wystarczyło wpisać w pasek frazę pixel 2 vs 2 xl, aby oczom użytkownika ukazała się tabela ze specyfikacją obu modeli. Domyślnie widoczne jest tylko kilka pierwszych pozycji, rozszerzyć ją trzeba ręcznie, za pomocą odpowiedniego przycisku na dole.

Co ciekawe, Google nie tylko wymienia parametry poszczególnych urządzeń, ale również oddaje do dyspozycji funkcję graficznego zaznaczenia różnic pomiędzy nimi. Do tego w tabeli dodawana jest także informacja o cenie danego modelu oraz średnia ocena ze wszystkich recenzji, które rejestruje wyszukiwarka. Użytkownik może też przejrzeć podsumowanie każdej z nich.

Jak już wspomniałem, jeszcze nie wszyscy mają dostęp do nowej funkcjonalności przeglądarki Google. Koncern z Mountain View z pewnością będzie jednak sukcesywnie zwiększać jej zasięg, więc z czasem każdy powinien móc z niej skorzystać. Warto też dodać, że ma to działać zarówno w aplikacji na urządzenia mobilne, jak i w wersji przeglądarkowej oraz że obecnie można porównać parametry tylko dwóch modeli, nie więcej.

Nowa funkcja w przeglądarce Google: porównywanie specyfikacji urządzeń 22
Google porównywarka parametrów (fot. Android Police)

Źródło: Android Police


Warning: preg_replace(): Allocation of JIT memory failed, PCRE JIT will be disabled. This is likely caused by security restrictions. Either grant PHP permission to allocate executable memory, or set pcre.jit=0 in /home/klient.dhosting.pl/tabletowo/tabletowo.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 383

Obserwuj nas