Nowa funkcja w przeglądarce Google: porównywanie specyfikacji urządzeń | Tabletowo.pl

Nowa funkcja w przeglądarce Google: porównywanie specyfikacji urządzeń

Dołącz do dyskusji 0

Strony, umożliwiające porównanie parametrów różnych urządzeń, to bardzo ważna część internetu i na pewno większość z Was nieraz skorzystała z takiej funkcjonalności. Google postanowiło jednak ułatwić wszystkim użytkownikom szukanie różnic pomiędzy poszczególnymi sprzętami – wkrótce każdy będzie mógł to zrobić za pomocą jednego kliknięcia.

W sieci znaleźć można całą masę stron, umożliwiających porównanie parametrów technicznych dwóch lub nawet więcej urządzeń. W dodatku najczęściej jest to banalnie proste i poradzi sobie z tym, jeżeli nie każdy, to na pewno większość osób. Wydawałoby się więc, że nie ma tu już miejsca na nic nowego. Tymczasem Google znalazło sposób, aby szukanie różnic pomiędzy kilkoma sprzętami ograniczyło się do jednego kliknięcia.

Jak podaje serwis Android Police, niektórzy użytkownicy (ja niestety jeszcze nie) mają dostęp do nowej funkcjonalności przeglądarki Google. Jak już Wam zasugerowałem, jest to porównywarka parametrów technicznych urządzeń. Wystarczyło wpisać w pasek frazę pixel 2 vs 2 xl, aby oczom użytkownika ukazała się tabela ze specyfikacją obu modeli. Domyślnie widoczne jest tylko kilka pierwszych pozycji, rozszerzyć ją trzeba ręcznie, za pomocą odpowiedniego przycisku na dole.

Co ciekawe, Google nie tylko wymienia parametry poszczególnych urządzeń, ale również oddaje do dyspozycji funkcję graficznego zaznaczenia różnic pomiędzy nimi. Do tego w tabeli dodawana jest także informacja o cenie danego modelu oraz średnia ocena ze wszystkich recenzji, które rejestruje wyszukiwarka. Użytkownik może też przejrzeć podsumowanie każdej z nich.

Jak już wspomniałem, jeszcze nie wszyscy mają dostęp do nowej funkcjonalności przeglądarki Google. Koncern z Mountain View z pewnością będzie jednak sukcesywnie zwiększać jej zasięg, więc z czasem każdy powinien móc z niej skorzystać. Warto też dodać, że ma to działać zarówno w aplikacji na urządzenia mobilne, jak i w wersji przeglądarkowej oraz że obecnie można porównać parametry tylko dwóch modeli, nie więcej.

Google porównywarka parametrów (fot. Android Police)

Źródło: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona