Aplikacja Google Podcasts jest już dostępna do pobrania na Androida. Niewiele potrafi | Tabletowo.pl

Aplikacja Google Podcasts jest już dostępna do pobrania na Androida. Niewiele potrafi

Dołącz do dyskusji 0

Google najwyraźniej pozazdrościło niezależnym deweloperom i postarało się o wydanie własnej aplikacji do wyszukiwania i odtwarzania podcastów. Dostępna jest dla użytkowników systemu Android i przynajmniej na razie nie ma żadnych sygnałów świadczących o tym, że miałaby trafić również na iOS.

Google Podcasts to bardzo prosta aplikacja do podcastów. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest wręcz ascetyczna.

Można za jej pomocą przeszukiwać podcasty i subskrybować je. Da się też pobrać poszczególne odcinki na urządzenie, jeśli planujemy być offline lub po prostu wolimy nie streamować każdego podcastu przez dane komórkowe. Program potrafi zapamiętać miejsce, w którym skończyliśmy odsłuch danego epizodu, więc jeśli mamy w domu Google Home, możemy zacząć słuchać podcastu na smartfonie, a dokończyć na głośniku.

Poza tym apka potrafi niewiele. Nie da się importować listy podcastów za pomocą pliku OPML, więc decydując się na korzystanie z Google Podcasts trzeba wyszukać i zasubskrybować wszystkie słuchane podcasty ręcznie, co może być czasochłonne.

Można podczas odtwarzania przeskakiwać o 10 sekund w przód i w tył lub zmienić szybkość odtwarzania, ale nie ma opcji pomijania ciszy, jak w innych aplikacjach tego typu. Program nie „wyczuwa” też rozdziałów ani nie wyświetla ich listy. Nawet nie ma możliwości podzielenia się jakimś nowym podcastowym odkryciem z innymi, bo brakuje funkcji udostępniania.

Podsumowując – Google Podcasts jest chyba najprostszą aplikacją do przesłuchiwania podcastów, z jaką można się spotkać. Nie ma żadnych cech, która by ją wyróżniała, oprócz tej, że jest od „tego” Google.

Dla początkujących może być OK, ale jeśli siedzimy w temacie podcastów trochę dłużej, to nie ma co zawracać sobie głowy instalowaniem Google Podcasts. Starzy wyjadacze i tak już pewnie korzystają z innych rozwiązań pokroju AntennaPod, Player FM czy płatnego Pocket Casts.

Przy okazji – jeśli jeszcze nie sprawdziliście HehTecha, naszego redakcyjnego podcastu, to serdecznie polecamy!

Podcast: hehTech#59 – Rozdajo telewizory!

dzięki GSMarena, screeny własne

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona