Google Play wkrótce już nie tylko na smartfonie | Tabletowo.pl

Google Play wkrótce już nie tylko na smartfonie

Dołącz do dyskusji 0

Chrome OS, czyli odpowiedź giganta z Mountain View na systemy operacyjne Microsoft i Apple, już w niedługim czasie zostanie wyposażony w nową, bardzo ciekawą funkcję. Być może użytkownicy tego systemu otrzymają dostęp do milionowej kolekcji gier i aplikacji. Wszystko za sprawą Google Play…

Sam nieraz zastanawiałem się nad instalacją Chrome OS na moim netbooku. Środowisko to bardzo mnie intryguje i wzbudza we mnie ogromną ciekawość. Patrząc jednak obiektywnie, nie potrafiłbym pracować na systemie, na którym brakowałoby mi najpotrzebniejszych aplikacji. To właśnie ma się zmienić w ciągu najbliższych tygodni.

Google już w 2014 roku zauważyło problem braku odpowiedniego oprogramowania na swoim systemie. Udostępnił wtedy 29 aplikacji, które od dłuższego czasu były dostępne na Androidzie. Następnym krokiem było wprowadzenie ARC Welder, czyli środowiska, które pozwalało na łatwe przenoszenie aplikacji między platformami wyszukiwarkowego giganta. Od tamtej chwili niewiele się zmieniło, a wielu z entuzjastów tego systemu skarżyło się na taki obrót spraw.

Ostatnim czasy jeden z użytkowników serwisu Reddit, posługujący się nickiem: TheWiseYoda odkrył, że Google planuje wprowadzić ich mobilny sklep z aplikacjami do Chrome OS. W kompilacji systemu, oznaczonej jako Chrome OS v51 (dostępnej jak na razie tylko dla developerów), można włączyć funkcję opisaną jako: „pozwól aplikacjom z Androida działać na twoim Chromebooku”.  Jest to jednoznacznie określona funkcja, która ma pozwolić na dostęp do sklepu z aplikacjami z poziomu komputera.

sklep-play-na-chrome-os

W przyszłym miesiącu odbędzie się kolejna edycja konferencji Google I/O. Oprócz najnowszej wersji Androida, oznaczonej póki co literką N, możemy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi funkcji opisanej powyżej. Byłby to świetny krok ze strony firmy. Ich system przeznaczony na komputery niewielkim kosztem zyskałby miliony aplikacji. Pytanie tylko co z kwestią bezpieczeństwa? Wiadomo przecież, że nie można stworzyć aplikacji, które będę działały świetnie na każdej platformie…

Źródło: androidnow.plandroidpolicereddit

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona