Google Play Music zaktualizowane

Reklama

Na konferencji Google I/O 2013 oprócz aktualizacji Google Now zaprezentowano również najnowszą wersję odtwarzacza Google Play Music. Zmiany są zarówno estetyczne, jak i czysto funkcjonalne, a do tego pojawiła się również możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego z dostępem do bibliotek online. Brzmi ciekawie?

Program doczekał się przede wszystkim odświeżonego interfejsu, który stylowo nawiązuje do najnowszej wersji sklepu Google Play. Najwidoczniej firma chce stworzyć wszystko w jednej kompozycji – co oczywiście ma swoje zalety jak i wady. Niemniej od teraz odtwarzacz będzie nas witał pomarańczowo-białą kolorystyką. Po uruchomieniu program przedstawia nam zakładkę Listen Now, w której znajdziemy utwory zarówno z pamięci lokalnej jak i z internetu – zakupione bądź udostępniane dzięki usłudze All Access. Co to takiego?

All Access to nazwa usługi, która jest dostępna przy opłacaniu miesięcznego abonamentu. Jest to koszt rzędu 9.99 dolarów/m-c, jednak dla osób które zdecydują się wypróbować usługę przed 30. czerwca, Google przygotowało specjalną ofertę – 30 dni darmowego testowania oraz możliwość przedłużenia/przejścia na abonament za 7.99 dolarów/m-c. Sama usługa pozwala nam na dostęp do bibliotek muzycznych online od Google. Działanie All Access ma być podobne do znanych nam Deezer, Muzo, Spotify czy WiMP. Dodatkowo, jeżeli nasze utwory są dobrze otagowane, automatycznie są pobierane grafiki albumów oraz wykonawców.

Wyszukiwanie utworów przy aktywnym abonamencie jest naprawdę fajną sprawą. Jako wynik otrzymujemy zarówno pliki które przechowujemy na urządzeniu, zakupione w Google Music jak i dostępne w bibliotece online. Jeżeli spodobał nam się któryś ze streamowanych utworów i chcielibyśmy go odsłuchać jeszcze kilkakrotnie bez tracenia pakietów internetowych – nie ma problemu. Wystarczy kliknąć ikonkę pinezki i…plik zostanie przesłany na nasz tablet/smartfon. Tak długo jak będziemy mieli aktywny abonament, utwór pozostanie w pamięci urządzenia.

Wszystko brzmi pięknie… zbyt pięknie, prawda? Prawda. Jest tutaj duże „ale” – All Access jest dla nas, w Polsceniedostępne. Wiąże się to z brakiem wprowadzenia ogólnej usługi Google Music w naszym kraju. Niestety kolejny raz albo musimy się pogodzić z brakiem niektórych funkcji, albo kombinować.

Na koniec warto jeszcze zauważyć, że dodano do odtwarzacza funkcję equalizera. Dzięki temu nie trzeba będzie już korzystać z zewnętrznych aplikacji, jeżeli zechcemy zmienić odsłuchiwany dźwięk. Jest on oczywiście dostępny również dla użytkowników bez aktywnej usługi All Access ;)

[źródło]