Google Play będzie bardziej przyjazny dla tabletów | Tabletowo.pl

Google Play będzie bardziej przyjazny dla tabletów

Dołącz do dyskusji 0

Jednym z popularnych zastrzeżeń dotyczących wirtualnego sklepu Google Play był fakt, iż nie było żadnego sposobu na stwierdzenie czy aplikacja, którą właśnie mamy zamiar pobrać została stworzona z myślą o współpracy z małym ekranem telefonu, czy dużym ekranem tabletu. Już niedługo problemy tego typu powinny zniknąć za sprawą nowej funkcji wprowadzonej przez Google.

Pozwala ona deweloperom na umieszczanie oddzielnych zrzutów ekranów aplikacji dla wersji na ekrany telefonów oraz tabletów 7- i 10-calowych. Dzięki temu od razu będziemy widzieć czy interesujący nas tytuł został stworzony z myślą o tabletach i jak prezentuje się on na urządzeniu o konkretnej przekątnej.

Oczywiście minie trochę czasu zanim deweloperzy uzupełnią brakujące zrzuty ekranu swoich tabletowych aplikacji. Cieszy jednak fakt, iż Google w końcu zdecydowało się na wprowadzenie tej drobnej, acz dającej wiele korzyści użytkownikom funkcji, która w App Store była obecna już od dawna.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona