Google szykuje rybną ofensywę Pixeli - oprócz sandacza amerykańskiego i szczupaka amerykańskiego nadpływa jeszcze tajmień 14

Google szykuje rybną ofensywę Pixeli – oprócz sandacza amerykańskiego i szczupaka amerykańskiego nadpływa jeszcze tajmień

Google podobno pracuje nad trzecim urządzeniem, choć niekoniecznie z Pixelem w nazwie. Po smartfonach, które noszą nazwy kodowe Walleye (sandacz amerykański) i Muskie (szczupak amerykański), nadchodzi czas na przeciek o sprzęcie pod pseudonimem Taimen (lub po polsku – tajmień).

Google nie kryje się z tym, że ostro pracuje nad następcami Pixela i Pixela XL. Dotarły do nas informacje o tym, że gigant z Mountain View zamierza jednak w tym roku zaprezentować nie dwa, lecz trzy urządzenia. Trzecie, którego nazwa kodowa to Taimen, ma być sprzętem ze znacznie większym wyświetlaczem niż u pozostałych Pixeli – tak przynajmniej podejrzewa redakcja DroidLife.

Google szykuje rybną ofensywę Pixeli - oprócz sandacza amerykańskiego i szczupaka amerykańskiego nadpływa jeszcze tajmień 15
Tak wygląda żywy tajmień. Bo jest żywy, co nie?…

Z kolei AndroidPolice powołuje się na swoje źródła, które sugerują, że Taimen może być kolejnym smartfonem, ale prawdopodobieństwo takiego obrotu sprawy jest znikome. Redakcja skłania się ku myśli, że będziemy mieć do czynienia z nowym tabletem od Google. Równie dobrze może to być kompletnie inny sprzęt, nie związany nazwą z Pixelami.

Znaków zapytania jest na tym etapie tak dużo, że możemy sobie swobodnie pogdybać, jednak więcej szczegółów poznamy zapewne dopiero po jakimś czasie, w miarę jak będziemy zbliżać się do Google I/O 2017.

Trzecie urządzenie jest jeszcze bardziej tajemnicze niż same Pixele. Ich kolejna generacja to podobno nowe procesory, ulepszone aparaty i (prawdopodobnie) odporność na wodę i kurz. Czy Google w tym roku zaskoczy, czy zawiedzie, przekonamy się w połowie maja, o ile producent zdecyduje się pokazać swoje smartfony na tej konferencji.

 

źródło: Gadgets360
zdj. By Ojensen, CC BY 2.5