Google Pixel C to nowy tablet z czystym Androidem (6.0), ekranem 10,2″ i dedykowaną (dodatkowo płatną) klawiaturą

Tak jak donosiły wcześniejsze informacje, Google zaprezentował dziś urządzenie nazwane Pixel C. Jest to bardzo wydajny tablet z dedykowaną klawiaturą, za którą, niestety, dodatkowo będzie trzeba zapłacić…

Reklama

Google Pixel C oferuje 10,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1800 pikseli, co przekłada się na zagęszczenie na poziomie 308 ppi. System operacyjny Android w najnowszej wersji 6.0 Marshmallow jest napędzany procesorem NVIDIA Tegra X1 wraz z 3GB pamięci RAM.

Oczywiście, tak samo jak w przypadku nowych Nexusów, w Pixel C znajdziemy złącze USB typu C – stąd może w sumie wynikać nazwa urządzenia. Ciekawostką jest obecność paska LED, który po dotknięciu pokazuje nam poziom naładowania akumulatora.

Do tabletu dedykowana jest klawiatura, która jest jednocześnie stojakiem na urządzenie. Łączy się ona z Pixel C przez moduł Bluetooth, jednak bateria zaimplementowana w niej podobno pozwoli aż na 2 miesiące pracy bez ładowania akumulatora.

Google Pixel C został wyceniony na 499 dolarów w wersji z 32GB pamięci wbudowanej oraz na 599 dolarów z 64GB miejsca na pliki. Dedykowana klawiatura dostępna jest natomiast w cenie wynoszącej „jedynie” 149 dolarów.

Dajcie znać co sądzicie o Google Pixel C, jestem ciekaw Waszej opinii ;).

Źródło: liliputing