Czyżby Google ujawniło datę rozpoczęcia sprzedaży smartfonów Pixel 5 i Pixel 4a 5G?

Google (prawdopodobnie przypadkowo) ujawniło planowaną datę rozpoczęcia przedsprzedaży smartfonów Pixel 5 i Pixel 4a 5G. Co więcej, producent podał nawet cenę jednego z nich oraz listę krajów, w których oba modele będą oficjalnie dostępne.

2020 rok przyniósł całkowitą zmianę w schemacie wydawniczym Google

W działalności każdego producenta co pewien okres przychodzi czas na zmiany w schemacie wydawniczym. W przypadku Google stało się to w tym roku, na co prawdopodobnie największy wpływ miała globalna pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i COVID-19.

Gdyby nie ona, Pixel 4a zadebiutowałby zapewne już w maju, w trakcie konferencji Google I/O 2020, którą odwołano, a zrobił to dopiero w miniony poniedziałek, 3 sierpnia 2020 roku. Niewykluczone, że Pixel 4a 5G miałby wtedy swoją premierę wcześniej, a nie razem z modelem Pixel 5 na jesieni br.

Google zapowiada smartfony Pixel 5 i Pixel 4a 5G

Już przy okazji prezentacji Pixela 4a Google zapowiedziało, że jesienią 2020 roku oficjalnie zadebiutują kolejne smartfony z serii Pixel i jednocześnie pierwsze z modemami 5G. Co więcej, producent udostępnił grafikę, na której przedstawione są nadchodzące nowości.

Google Pixel 5 Google Pixel 4a 5G
Google Pixel 5 (po lewej) i Pixel 4a 5G (po prawej) / fot. Google

Mało tego – Google postanowiło przy okazji również zdradzić, że Pixel 4a 5G będzie kosztował 499 dolarów/499 euro. Cena Pixela 5 nie została natomiast podana. Producent zapowiedział też, że smartfony trafią do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemczech, Japonii, Australii i na Tajwanie. Ponadto obiecał, że w nadchodzących miesiącach ujawni kolejne szczegóły na ich temat.

Google podało datę rozpoczęcia przedsprzedaży smartfonów Pixel 5 i Pixel 4a 5G

Okazuje się jednak, że nie we wszystkich krajach informacja dla mediów o premierze Pixela 4a, zapowiadająca przy okazji też nowe smartfony z serii Pixel, miała taką samą treść.

Na francuskim blogu Google pojawiła się bowiem również informacja, że przedsprzedaż modeli Pixel 5 i Pixel 4a 5G rozpocznie się 8 października 2020 roku. Oczywiście już ją usunięto, ale mleko zdążyło się rozlać.

Być może to falstart, ale nie można też wykluczyć, że Google bierze pod uwagę możliwość przesunięcia w czasie rozpoczęcia przedsprzedaży, z uwagi na obecną sytuację, która nieustannie i bardzo dynamicznie się zmienia. Na ten moment nie możemy zatem mieć 100% pewności, że właśnie tego dnia rozpocznie się przedsprzedaż nowych smartfonów z serii Pixel.

Przy okazji można również wspomnieć, że według nieoficjalnych doniesień, choć z wiarygodnego źródła, jeden z nadchodzących smartfonów Google zostanie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,67″ i częstotliwości odświeżania 120 Hz, który dostarczą Samsung Display i BOE Technology. Nie wiadomo jednak, czy mowa tu o Google Pixel 5, czy Google Pixel 4a 5G.

Polecamy również: