Google Pixel 4 może być równie brzydki jak nowy iPhone

Google obecnie sprzedaje smartfony Pixel 3a i 3a XL, a my już mamy pewne wieści dotyczące flagowego Piksela 4. Nie tak dawno branża mobilna mogła sobie swobodnie ponarzekać na kwadratową wyspę na pleckach iPhone’a XI, w miejscu zestawu aparatów. Okazuje się, że bardzo podobną może otrzymać także jeden z nowych Pikseli.

Grafiki, do których dotarła redakcja PriceBaba OnLeaks, oparte są na wczesnych prototypach smartfona Google, więc wcale nie muszą reprezentować finalnego wyglądu urządzenia. Smartfon może więc w wielu aspektach różnić się od wyglądu przedstawionego na tym obrazku. I może lepiej, żeby tak było.

Na grafice, Pixel 4 jest bardzo podobny do tego, co Apple zaprezentuje w iPhone 11 (lub iPhone XI – w zależności, na jaką pisownię zdecyduje się producent). Zgodnie z przeciekiem, Google miałoby wskoczyć na głęboką wodę, jeśli chodzi o liczbę aparatów w smartfonach, rozszerzając ją do 3 lub nawet 4.

Poza wyspowym układem aparatów, na obudowie nie dostrzegamy czytnika linii papilarnych, co mogłoby sugerować, że ten element zostanie zintegrowany z wyświetlaczem. Innym wytłumaczeniem takiej decyzji jest całkowite skupienie się na rozpoznawaniu twarzy jako sposobie na weryfikację użytkownika.

Osobiście jestem jednak bardzo sceptycznie nastawiony do tego przecieku, zwłaszcza, że dotychczasowe ukazywały Piksela 4 całkiem inaczej – jako smartfon z podwójnym aparatem tylnym i podwójnym przednim. Tak też przedstawiają go przecieki w postaci zdjęć, a więc źródeł bardziej wiarygodnych niż przygotowane przez grafików rendery. Nadal jakość fotografii jest mierna, ale można na ich podstawie z dużą dozą prawdopodobieństwa powiedzieć, że Google najwyraźniej nie będzie aż tak odważne i nie będzie chciało dorównać Apple w liczbie obiektywów – czego zresztą nigdy dotąd nie próbowało.

Mam wrażenie, że najbardziej przejrzysty wgląd w to, jak będą prezentować się tegoroczne Piksele, dał nam przeciek z ubiegłego miesiąca. I tego się trzymajmy, bo smartfonów z kwadratową wyspą w na tylnym panelu urządzenia, im mniej na rynku, tym lepiej.

iPhone XI Max będzie tak samo „urodziwy” jak iPhone XI

źródło: PriceBaba przez Android Authority, GSMarena