Google Pixel 3 (fot. @OnLeaks @MySmartPrice)

Znudzeni przeciekami na temat Google Pixel 3 XL? W końcu pojawiło się sporo informacji o mniejszym Pixel 3

Do tej pory głównym bohaterem przecieków na temat tegorocznych smartfonów Google był większy Pixel 3 XL. W sumie to nie dziwi, ponieważ to on ma być tym „lepszym”. W końcu jednak w sieci pojawiła się spora dawka informacji o mniejszym Pixel 3 i są one naprawdę ciekawe.

Przynajmniej moim zdaniem większy Pixel 3 XL nie grzeszy urodą, ale to oczywiście kwestia gustu – niektórym się on podoba. Faktem jednak jest, że smartfon ten wyróżnia się na tle innych i przyciąga uwagę. A to – w myśl zasady „nie ważne, co mówią, ważne, żeby mówili” – może się tylko przysłużyć Google.

Reklama

Mimo wszystko nie można zapominać, że w przygotowaniu jest również mniejszy Pixel 3. Do tej pory mówiło się o nim niewiele, ale w końcu w sieci pojawiła się spora dawka informacji na jego temat – począwszy od zdjęć, a na specyfikacji kończąc. Zainteresowani?

Jeśli chodzi o design Google Pixel 3, to jest on dość konserwatywny, ale… może się podobać. Co prawda ramki nad i pod wyświetlaczem nie należą do najmniejszych, jednak – o dziwo, przynajmniej mnie – nie razi to aż tak w oczy. Chociaż może dlatego, że wciąż mam w pamięci Google Pixel pierwszej i drugiej generacji. Tył jest natomiast kontynuacją znanego i lubianego designu, który osobiście naprawdę bardzo mi się podoba.

Jednocześnie mamy okazję zapoznać się ze sporą częścią specyfikacji Google Pixel 3. Smartfon wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 5,5 cala, proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości Full HD+, tj. 2160×1080 pikseli. Trzeba przyznać, że to dość mały ekran, patrząc przez pryzmat innych nowych urządzeń z Androidem, ale dzięki temu propozycja ta jest dość kompaktowa, co można zauważyć na powyższych zdjęciach – bez problemu powinno dać się ją obsługiwać jedną ręką. Warto jeszcze dodać, że panel charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz.

Od dawna wiemy natomiast, że Google Pixel 3 zaoferuje podwójną kamerkę na przodzie. Teraz dowiadujemy się, że ma się ona składać z dwóch oczek o rozdzielczości 8 Mpix każde, jednak największym zaskoczeniem są informacje o przysłonach. Pierwsze ma bowiem dysponować zmienną przysłoną (!) f/1.8-f/2.2, a drugie f/1.8. Obecność takiego rozwiązania w aparacie na przodzie jest nie lada zaskoczeniem, ale być może to właśnie będzie kluczem do robienia świetnych selfie, o czym mówiło się już w kontekście Google Pixel 3 XL.

Oprócz powyższego, Google Pixel 3 zaoferuje również akumulator o pojemności 2915 mAh.

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, Google Pixel 3 zadebiutuje wraz z Google Pixel 3 XL 9 października 2018 roku. Do premiery wciąż pozostaje więc ponad miesiąc i przez ten czas na pewno pojawi się jeszcze niejedno doniesienie na temat obu smartfonów. Najważniejsze informacje jednak już znamy, ale niewykluczone, że i tak zdążymy się dowiedzieć czegoś nowego.

Źródło: Reddit przez Android Central, Android Police