Google Pixel 3 XL (fot. @OnLeaks @MySmartPrice)

Jak wygląda Google Pixel 3 XL na żywo? Jeszcze gorzej niż na renderach…

Design Pixeli mnie osobiście podoba się tylko połowicznie – bo o ile na plecki obu generacji mógłbym patrzeć bez końca, tak na widok paneli przednich moje oczy krwawią. Niestety, w trzeciej odsłonie smartfonów Google nic na plus w tym temacie się nie zmieni. Gorzej, Pixel 3 XL pretenduje do miana najbrzydszego modelu z tzw. notchem.

Reklama

Osobiście do wycięcia w ekranie nic nie mam, ale od niedawna utwierdzam się w przekonaniu, że gdybym miał używać smartfona z takim wyświetlaczem, od razu „wyłączyłbym” notcha w odpowiedniej zakładce w ustawieniach.

Reklama

Ostatnio Oppo w modelu Oppo F9 udowodniło, że wycięcie w ekranie da się zminimalizować, aby zabierało jak najmniej powierzchni wyświetlacza. Google postanowiło jednak pójść w drugą stronę i zaprojektować prawdopodobnie największego notcha, jakiego kiedykolwiek widział świat. Już na renderach mi się to nie podobało, ale rzeczywistość jest jeszcze bardziej okrutna.

W kanadyjskiej komunikacji miejskiej ktoś zrobił zdjęcie osoby, korzystającej z najprawdopodobniej Google Pixel 3 XL. Samo źródło nie stwierdza ze 100% pewnością, że to właśnie ten model, ale na 99% jest to bezpośredni następca Google Pixel 2 XL, ponieważ na rynku nie ma przecież choćby podobnego smartfona (i raczej wątpię, aby ktokolwiek pokusił się o jego skopiowanie).

Google Pixel 3 XL (fot. @MobileSyrup)

Część z Was z pewnością będzie bronić design Pixela 3 XL, lecz powiedzmy sobie szczerze: wycięcie w górnej części ekranu jest przeogromne. Co gorsza, na jego poziomie wyświetlana jest tylko jedna linijka ikon, podczas gdy spokojnie zmieściłyby się tam dwie. Oznacza to ni mniej, ni więcej, jak tylko marnotrawstwo miejsca. Szerokość podbródka jeszcze można przeboleć, aczkolwiek konkurencji udało się go w ostatnim czasie znacząco zmniejszyć (zob. Oppo F9 i Huawei Nova 3).

Szczerze nie rozumiem, jak Google mogło pozwolić projektantom stworzyć coś tak strasznego. Koncern z Mountain View ma jednak asa w rękawie w postaci wzorowego wsparcia oraz jednego z najlepszych aparatów w smartfonach. Te dwie rzeczy bez wątpienia przekonają sporo osób do zakupu, ale na pewno niektórzy odpuszczą, właśnie przez design Google Pixel 3 XL.

A Wam jak się podoba ten model?

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/08/08/unboxing-pixel-3-xl-sluchawki-pixel-buds-gratis/

Źródło: @MobileSyrup dzięki Phone Arena