LG chciało zaprojektować i produkować Pixela 3 XL, ale Google odrzuciło propozycję Koreańczyków | Tabletowo.pl

LG chciało zaprojektować i produkować Pixela 3 XL, ale Google odrzuciło propozycję Koreańczyków

A szkoda, bo może byłby wtedy ładniejszy...

Dołącz do dyskusji 0

LG jest odpowiedzialne za produkcję Pixela 2 XL, ale nieuchronnie zbliża się premiera bezpośredniego następcy, więc wkrótce zostanie ona wstrzymana. Koreańczycy nie chcieli stracić tak lukratywnego kontraktu, więc podobno zaproponowali Google stworzenie projektu i zajęcie się produkcją Pixela 3 XL. Koncern z Mountain View jednak nie przyjął propozycji kontrahenta. A szkoda, bo może wtedy model ten wyglądałby ładniej…

Jak informuje południowokoreański serwis ETNews, LG stworzyło dwie wersje LG V40 ThinQ. Pierwsza z nich nazywana jest wewnętrznie Falcon, natomiast druga Phoenix. Ta ostatnia to wariant premium, lecz operatorzy nie zgodzili się go sprzedawać (najprawdopodobniej z uwagi na wysoką cenę końcową). Koreańczycy (podobno) skontaktowali się więc z Google i zaproponowali koncernowi z Mountain View odsprzedaż projektu. Ten jednak miał odrzucić propozycję.

Trochę szkoda, że LG nie udało się przekonać Google do odkupienia projektu nowego smartfona, ponieważ jeśli koncern z Mountain View by to zrobił, to wówczas Pixel 3 XL najpewniej wyglądałby o wiele lepiej. Tymczasem musimy pogodzić się z obecnością monstrualnego wycięcia w ekranie, które szpeci panel przedni tego modelu…

Serwis ETNews informuje również, że do produkcji LG V40 ThinQ Koreańczycy wykorzystają sporo części z LG G7 ThinQ – ma to pomóc obniżyć koszty. Proces ma się rozpocząć w pierwszym tygodniu września, natomiast oficjalna premiera spodziewana jest w pierwszym tygodniu października lub w drugim piątku tegoż miesiąca.

Co ciekawe, według źródeł z branży, LG podobno planuje sprzedać mniej niż milion egzemplarzy LG V40 ThinQ. Dla porównania, LG V30 ThinQ sprzedano 1,5 miliona sztuk. Przy okazji serwis ETNews podaje też, iż LG prognozowało, że sprzeda 3 miliony LG G7 ThinQ, a w rzeczywistości udało mu się przekazać do rąk klientów zaledwie połowę tego.

Serwis źródłowy zdradził także kilka informacji na temat pierwszego smartfona LG z modemem 5G. Ma się on nazywać LG V45 (ThinQ) i pod wieloma względami być podobny do LG V40 ThinQ. Model ten będzie jednak grubszy o 0,3 mm, z uwagi na konieczność zmieszczenia wszystkich komponentów, niezbędnych do obsługi łączności 5G. Koreańczycy wraz ze swoim partnerem, amerykańskim operatorem Sprint, potwierdzili z kolei, że urządzenie to zadebiutuje dopiero w pierwszej połowie 2019 roku.

Polecamy również:

Tak podobno będzie wyglądał LG V40 ThinQ. Znamy też prawdopodobną datę jego premiery

Źródło: ETNews

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona