Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL (fot. @OnLeaks @MySmartPrice)

Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL na renderach – piękna i bestia?

Pixel 3 i Pixel 3 XL będą jednymi z ostatnich (jeśli nie ostatnimi) flagowcami, których premierę przewidziano na 2018 rok. I chociaż od ich debiutu wciąż dzieli nas kilka miesięcy, to właśnie w sieci pojawiły się bardzo szczegółowe rendery obu modeli.

Reklama

Google Pixel 3

Google podobnie, jak inni producenci, nie zaoferuje tego samego w dwóch różnych rozmiarach. Pixel 3 będzie modelem bazowym, skierowanym do bardziej konserwatywnego użytkownika, ponieważ zaoferuje „klasyczny” wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1). Na panelu tylnym nie zajdą żadne większe zmiany względem poprzednika, może oprócz tego, że plecki w całości zostaną pokryte szkłem, aby umożliwić bezprzewodowe ładowane akumulatora (a przynajmniej tak się mówi).

Reklama

W przypadku Google Pixel 3 warto też zauważyć, że smartfon nie ma 3,5 mm złącza słuchawkowego, a tackę na kartę SIM zaprojektowano w dość nietypowym miejscu, bo na dolnej krawędzi, obok portu USB Typu C. Na przodzie niezmiennie znajdują się głośniki stereo oraz – co jest nowością – podwójna kamerka do selfie i wideorozmów. Na tyle można jeszcze zauważyć czytnik linii papilarnych.

Google Pixel 3 XL

Ten model pod większością względów jest taki sam, jak Google Pixel 3. Jedyną wizualną różnicą jest wyświetlacz, bowiem w Google Pixel 3 XL ma on wycięcie w górnej części, co zapewne jednocześnie oznacza proporcje 19:9 (lub podobne). Chodzą słuchy, że jego produkcją zajmie się LG Display. Niewykluczone, że więcej różnic odnajdziemy w specyfikacji (np. więcej RAM), ale na razie nie ma na to żadnego potwierdzenia.

Można odnieść wrażenie, że Google zagra bardzo strategicznie, bowiem zaoferuje flagowca zarówno dla zwolenników, jak i przeciwników notcha. W pierwszym przypadku ekran ma mieć przekątną 6,2 cala, natomiast w drugim zaledwie niespełna 5,4 cala – to dość mało, jak na dzisiejsze standardy. Jeśli zaś chodzi o gabaryty, to Google Pixel 3 ma mieć wymiary 145,6×68,2×7,9 mm, natomiast Pixel 3 XL 158×76,6×7,9 mm. Dla przypomnienia, bezpośredni poprzednicy mierzą – odpowiednio – 145,7×69,7×7,8 mm i 157,9×76,7×7,9 mm.

Google Pixel 3 i Pixel 3 XL prawdopodobnie zadebiutują dopiero w październiku 2018 roku, aczkolwiek chodzą ploty, że producent może je zaprezentować już nawet w sierpniu.

Źródło: MySmartPrice