Zaskoczenia nie ma. Pixel 3 od Google będzie nazywał się… Pixel 3 | Tabletowo.pl

Zaskoczenia nie ma. Pixel 3 od Google będzie nazywał się… Pixel 3

Dołącz do dyskusji 0

Zmiany nazewnictwa flagowych smartfonów Google nie będzie. Nie wiem, kto twierdził, że tak się stanie, ale jeśli twierdził, to teraz już nie może. W ogólnodostępnych zapiskach Google odnaleziono fragment, w którym firma odnosi się do swojego nowego telefonu per „Pixel 3”.

Witryna Android Open Source Project jest prawdziwą kopalnią złota dla poszukiwaczy informacji o nowych funkcjach Androida oraz nadchodzących urządzeniach firmy. Wśród kodów konfiguracyjnych i długich wierszy poleceń systemowych zaszyte są szczegóły, które wprawne oko jest w stanie odfiltrować z morza pozornie nieistotnych detali.

W ten sposób w kodzie Androida znaleziono opis interfejsu automatycznego wyboru sieci użytkownika, a w nim wzmiankę o Pixelu 3 jako urządzeniu wspierającemu ten interfejs.

Poza wzmianką o nowym Pixelu, dowiadujemy się, że interfejs Auto Selection Network wydaje się być związany z HAL V_1_2, czyli Project Treble (Hardware Abstraction Level). Pixel 3 ma tak dobrze jak żaden inny smartfon wspierać technologię umożliwiającą szybkie otrzymywanie i instalowanie nowych wersji oprogramowania. Wszystko to dzięki swoistemu podzieleniu systemu na dwie części: zawierające kod sprzętowy niskiego i wysokiego poziomu. Jako że kod niskiego poziomu pozostaje nienaruszony, nie musi być nadpisywany podczas aktualizacji – wymieniana jest tylko „wierzchnia warstwa” systemu.

Dla wielu najważniejszym pytaniem, na które będzie musiał odpowiedzieć Pixel 3, będzie to, czy smartfon dostanie wyraźnie lepszą kamerę od tegorocznej konkurencji. Spodziewamy się czegoś naprawdę wyjątkowego, biorąc pod uwagę, co Google’owi udało się wycisnąć z pojedynczego oczka aparatu w zeszłym roku i zaprezentować w Pixelu 2 XL.

Google przyśpieszy aktualizacje Androida dzięki projektowi Treble

źródło: XDA przez PhoneArena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona