Google Pixel 2 ma być drogi i wodoodporny. Może zadebiutować razem ze swoją tańszą wersją – Pixel 2B

Google zaprezentowało pierwsze smartfony, sygnowane wyłącznie swoim logo, w zeszłym roku. Według nowych doniesień, firma pracuje już nad ich następcami – Pixelem 2 i 2B. Ten drugi ma być tańszą wersją pokazowego urządzenia.

Google testuje kilka wersji Pixela 2. Jeden z prototypów jest określany jako Pixel 2B, który ma być smartfonem bardziej przystępnym cenowo. Wyższy model ma być wodoodporny i spełniać normy IP67 lub IP68, pozwalając na zanurzenie urządzenia w wodzie do głębokości 1,5 m przez 30 minut.

Reklama

Informatorzy twierdzą, że prototypy Pixeli są testowane na procesorach Snapdragon 83x. Pojawiają się głosy, że niektóre z wersji działają na układach Intela, w co akurat uwierzyć mi jakoś trudno. Nie podano przy tym żadnych informacji na temat zastosowanych wyświetlaczy.

Jednym z ważniejszych aspektów promujących Pixele, był rewelacyjny (a jak wykazały recenzje – „tylko” bardzo dobry) aparat fotograficzny. Google chce się na tym skupić również przy projektowaniu Pixela 2. Smartfony nie mają jednak dostać matryc o większej rozdzielczości, a takie, które będą sobie lepiej radzić w słabym świetle.

Ważną informacją jest to, że szacowana cena Google Pixel 2 ma wzrosnąć nawet o 50 dolarów w stosunku do aktualnych modeli. Jakimś pocieszeniem ma być fakt, że wersja Pixel 2B będzie znacznie tańsza – jednak nie wiadomo, jak bardzo.

 

zdjęcie tytułowe pochodzi z recenzji Google Pixel, którą znajdziesz tutaj

źródło: 9to5google przez TechUpdates