Google Pay to nie tylko płatności zbliżeniowe – trwają testy przekazów pieniężnych | Tabletowo.pl

Google Pay to nie tylko płatności zbliżeniowe – trwają testy przekazów pieniężnych

Dołącz do dyskusji 0

Google Pay (dawniej: Android Pay) to platforma, która pozwala przede wszystkim na płacenie zbliżeniowo smartfonem, wykorzystując technologię NFC. Znajdziemy w niej również kilka innych funkcji, między innymi dodawanie kart lojalnościowych (ja mam tam dwie – Tesco ClubCard oraz Orlen Vitay). Najnowsze informacje sugerują, że to nie koniec rozwoju Google Pay – platforma będzie wciąż rozbudowywana, a na pierwszy ogień mają pójść przekazy pieniężne.

Revoluta cenię sobie przede wszystkim za szybkie przelewy pieniężne pomiędzy użytkownikami. Serio – mi i moim znajomym łatwiej (i szybciej) jest przesłać komuś pieniądze za pomocą Revoluta, niż wykorzystując standardowy przelew bankowy. Jest to znacznie szybszy proces, a także nie ma ograniczeń związanych z należeniem do konkretnego banku oraz jest po prostu wygodniejszy (nie trzeba potwierdzać przelewu przepisując hasło z SMS-a). Samo przesłanie pieniędzy z rachunku bankowego na Revoluta to również kwestia kilku sekund. A wspominam o tym nie bez powodu.

Revolut – wygodne płatności w sieci i za granicą bez opłat za przewalutowanie

Google musiało chyba tego pozazdrościć Revolutowi, bowiem gigant testuje funkcję przesyłania pieniędzy między użytkownikami Google Pay. Aktualnie usługa ta widnieje w Sklepie Google Play jako Google Pay Send, ale w przyszłości ma zostać zintegrowana z aplikacją Google Pay. Google Pay Send jest, jak na razie, udostępnione tylko dla amerykańskich i brytyjskich użytkowników, jednak zapewne w przyszłości skorzystać z tego będą mogli użytkownicy z innych państw, również Polski.

Jak możecie zauważyć na poniższych zrzutach ekranu, w aplikacji Google Pay pojawia się nowa zakładka nazwana Send Money. Użytkownik platformy ma możliwość wysłania, jak i poproszenia ludzi o przelew. Co ciekawe, w razie potrzeby, można będzie stworzyć grupową prośbę o pieniądze. Ciekawy jestem, czy pieniądze wpływają na rachunek bankowy przypiętej karty, czy jednak na wewnętrzny portfel Google Pay. Jeśli będzie to ta pierwsza opcja, to użytkownicy dostaną możliwość szybkiego i darmowego przesyłania pieniędzy nawet będąc w różnych bankach (co już do tej pory było możliwe dzięki Blikowi).

Bardzo cieszy mnie to, że Google rozwija swoją usługę, bowiem kto wie – możliwe, że za jakiś czas noszenie portfela okaże się zbędne. Tym bardziej, że Polska rozwija projekty eDokumentów, czyli wirtualnych wersji dokumentów osobistych (dowód osobisty, prawo jazdy czy legitymacja szkolna i studencka), wyświetlanych na ekranie smartfona.

Źródło: XDA-Developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona