Google Pay (fot. Google)

Szczęśliwa 13 – Google Pay dostępny dla klientów Raiffeisen Polbank

Raiffeisen Polbank poinformował, że jego klienci mogą zacząć korzystać z Google Pay. Co prawda na początku tylko wybrani, ale wkrótce usługa będzie dostępna dla wszystkich. Tym samym jest to już 13 bank w Polsce, który pozwala płacić za zakupy za pomocą rozwiązania koncernu z Moutain View.

Aktualnie z Google Pay mogą korzystać wyłącznie klienci banku Raiffeisen Polbank, posiadający karty Mastercard, których numery zaczynają się od cyfr 557523 i 524483. W kolejnych dniach planowane jest udostępnienie usługi właścicielom pozostałych kart Mastercard, natomiast w przyszłości również użytkownikom kart, wydanych przez Visa.

Aby zacząć korzystać z Google Pay, należy na smartfonie z Androidem pobrać ze Sklepu Play i zainstalować aplikację o takiej samej nazwie, a następnie dodać kartę płatniczą, wydaną przez bank. Warto w tym miejscu dodać, że można zapisać więcej niż jedną, a następnie wybrać tę, która domyślnie będzie używana do płacenia – ale trzeba też jednocześnie pamiętać, że żeby móc to robić w sklepach stacjonarnych, urządzenie musi mieć moduł NFC. Nie jest on jednak niezbędny w przypadku regulowania płatności we współpracujących aplikacjach (Allegro, UBER, iTaxi, Pyszne.pl).

Google Pay można zainstalować wyłącznie na urządzeniach, które pracują pod kontrolą Androida 4.4 KitKat lub nowszego. Sprzęt nie może też być zrootowany. Raiffeisen Polbank docelowo chce, żeby aktywacji programu można było dokonać z poziomu aplikacji Mobilny Portfel.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/03/17/polecaj-znajomym-google-pay-400-zlotych/

Źródło: Cashless