Google Pay logo
fot. Google

Google Pay z nową metodą uwierzytelnienia transakcji powyżej 100 zł. Nie trzeba będzie wpisywać PIN-u na terminalu

Google Pay jest coraz bardziej popularne wśród Polaków. Coraz chętniej korzystamy z możliwości płatności smartfonem czy smartwatchem, ponieważ zwyczajnie jest to wygodniejsze niż każdorazowe wyciąganie karty z portfela. Teraz płacenie będzie jeszcze szybsze i bezproblemowe, bowiem wprowadzona została całkiem nowa metoda uwierzytelniania transakcji powyżej 100 złotych.

Z Google Pay zapłacicie za transakcję powyżej 100 zł bez użycia kodu PIN

Obsługa nowej funkcji jest już wprowadzana przez trzy duże banki w Polsce: mBank, Santander oraz Alior Bank. Niebawem powinny do nich dołączyć kolejne, ponieważ ta aktualizacja zasad działania Google Pay jest przeznaczona dla wszystkich instytucji, które udostępniają te płatności zbliżeniowe swoim klientom.

Najnowsze zmiany wprowadzone w usłudze Google Pay pozwoliły na to, że płatności powyżej 100 złotych nie będą musiały być potwierdzane wprowadzaniem kodu PIN na terminalu. Wystarczy odblokować smartfon i przyłożyć go do czytnika, a transakcja powinna zakończyć się sukcesem.

Oczywiście, Google zadbało o odpowiednie zabezpieczenia, rozpoczynając od tego, że tak naprawdę numer karty nie jest udostępniany, kiedy korzystamy z usługi. Dodatkowo, aby skorzystać z takiej możliwości, użytkownik musi posiadać odpowiednie zabezpieczenie smartfona (kod, hasło, wzór lub odcisk palca). W innym przypadku, nowa funkcja nie zadziała i przy transakcji powyżej 100 zł dalej trzeba będzie wprowadzić kod PIN na terminalu.

Od teraz za zakupy powyżej 100 złotych zapłacimy przy pomocy Google Pay bez wpisywania kodu PIN
Od teraz za zakupy powyżej 100 złotych zapłacimy przy pomocy Google Pay bez wpisywania kodu PIN

Google przypomina przy okazji, że w momencie, kiedy użytkownik zgubi swoje urządzenie lub zostanie mu ono skradzione, może je zdalnie zablokować, zmienić hasło lub wyczyścić z poziomu Mendedżera urządzeń Android. Dane karty płatniczej wciąż będą bezpieczne, ponieważ nie są one przechowywane w pamięci urządzenia.

Tak, jak zostało wspomniane wcześniej, nowa funkcja jest już udostępniana w trzech bankach, a niebawem powinna pojawić się w kolejnych, aby każdy mógł skorzystać z nowego sposobu uwierzytelniania podczas korzystania z Google Pay. Google deklaruje, że w ciągu miesiąca wszyscy powinni otrzymać dostęp do nowej metody autoryzacji płatności zbliżeniowych.