Już myślałam, że się nie doczekam: ING wreszcie z obsługą płatności przez Google Pay! | Tabletowo.pl

Już myślałam, że się nie doczekam: ING wreszcie z obsługą płatności przez Google Pay!

Dołącz do dyskusji 0

W nowy miesiąc wchodzimy ze świetną wiadomością dla klientów banku ING. A z racji tego, że ja do nich należę, jeszcze większą frajdę sprawia mi przekazanie Wam tych wieści. Otóż od dziś, klienci ING >WRESZCIE< mają możliwość korzystania z Google Pay! Niestety jednak, wciąż nie wszyscy.

Z Google Pay mogą aktualnie korzystać klienci indywidualni, którzy mają przypisaną do konta ING kartę VISA Zbliżeniowa – jak informuje biuro prasowe ING, taką kartę ma większość klientów tego banku. Trzeba jednak pamiętać, że usługa wciąż nie jest dostępna dla klientów biznesowych, a także dla posiadaczy kart Mastercard (ci wciąż mogą korzystać z innej usługi – Mastercard w telefonie, dostępnej z poziomu aplikacji Moje ING).

Jak zacząć korzystać z Google Pay?

Proces dodawania karty do swojego konta jest banalnie prosty. Wchodzimy do Google Play, pobieramy Google Pay i dodajemy kartę albo ręcznie, albo skanując ją za pomocą wbudowanego w aplikację skanera – całość trwa dosłownie kilka chwil. Następnie podajemy kod CVV z karty i czekamy na weryfikację karty przez bank, co również odbywa się błyskawicznie. Po chwili karta jest dodana, a my otrzymujemy możliwość płacenia za pomocą Google Pay (żeby to zrobić, wystarczy zbliżyć telefon do terminala).

Oczywiście trzeba pamiętać, że aby skorzystać z Google Pay i płacić za jego pomocą wszędzie tam, gdzie znajdują się standardowe terminale zbliżeniowe, należy być użytkownikiem smartfona z Androidem (w wersji od 4.4 w górę), który został wyposażony w NFC – w przeciwnym razie płatności zbliżeniowe nie będą działać.

Z usługi Mastercard w telefonie, która została wprowadzona w połowie marca ubiegłego roku, skorzystało już prawie 40 tysięcy klientów ING. Jestem przekonana, że Google Pay będzie jeszcze bardziej rozpowszechnionym rozwiązaniem. Zwłaszcza patrząc po pierwszych reakcjach klientów ING, którzy zniecierpliwieni czekali na wprowadzenie tego sposobu płatności w tym konkretnym banku.

Jak informuje bank, korzystanie z Google Pay nie wyklucza możliwości używania Mastercard w telefonie.

Na koniec przypomnę materiał z wakacji sprzed roku, w którym to sprawdzałam, jak świetne są płatności zbliżeniowe za pomocą Google Pay na zegarku – jeśli zainteresował Was ten temat, kliknijcie w tekst podlinkowany poniżej.

źródło: ING

„Kartą? Gotówką? – zegarkiem!”, czyli uzależniające płatności Android Pay… smartwatchem

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona