Google opatentowało sposób na oszczędzanie baterii w urządzeniach mobilnych - Tabletowo.pl

Google opatentowało sposób na oszczędzanie baterii w urządzeniach mobilnych

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Google opatentowało sposób na oszczędzanie baterii w urządzeniach mobilnych Ciekawostki Koncepcje Nowości

Tablety, podobnie jak inne urządzenia mobilne, rozwijają się w naprawdę zawrotnym tempie. Niestety, mimo iż nowe modele mają coraz to szybsze procesory i większą ilość pamięci operacyjnej, baterie pozostają właściwie bez zmian. „Prądożerność” zaś rośnie nieustannie, co często doprowadza do sytuacji, w której urządzenie o całkiem przyzwoitych parametrach okazuje się kompletnie bezużyteczne, ze względu na krótki czas działania na baterii.

Rozwiązanie proponowane przez firmę Google, mimo iż nie rozwikła wszystkich problemów, to przynajmniej pomoże nam zyskać odrobinę cennego czasu, który może okazać się zbawieniem w momencie, w którym nie mamy pod ręką ładowarki. Patent ten jest rozwinięciem znanego już rozwiązania polegającego na zmniejszaniu jasności ekranu. Tym razem jednak wraz ze spadkiem poziomu baterii najpierw wyłączone zostaną animacje i efekty rozmycia, następnie zmniejszona zostanie rozdzielczość, a na koniec wyłączą się kolory.

Z jednej strony rozwiązanie to będzie w praktyce przypominało oglądanie powolnej śmierci własnego ekranu, z drugiej zaś, jak już wspomniałem na początku, może uratować nas w kryzysowej sytuacji. Kto wie, może rozwiązanie to będziemy mogli zobaczyć już w następnym tablecie z serii Nexus ?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona