Google wydało nową aplikację mobilną. Powitajcie Tasks (Listę Zadań Google)! | Tabletowo.pl

Google wydało nową aplikację mobilną. Powitajcie Tasks (Listę Zadań Google)!

Dołącz do dyskusji 0

Aplikacji do wypisywania rzeczy do zrobienia znajdziemy w Sklepie Play całą masę, a na upartego można używać do tego też Keep. Google postanowiło jednak wydać swoje narzędzie tego typu, lecz niestety ustępuje ono konkurencji pod wieloma względami.

Tasks (a w Polsce Lista Zadań Google) to nowa aplikacja od Google. Jak możecie się domyślić, służy ona do wypisania sobie rzeczy, które należy zrobić. Ot, jedno z narzędzi, mające ułatwić nam życie codzienne. Oczywiście tego typu programów znajdziemy w Sklepie Play wiele, w tym ToDoIst. Koncern z Mountain View również jednak postanowił wejść na ten rynek.

Lista Zadań Google to aplikacja niezwykle lekka i bardzo ładna. Jej design świetnie wpasowuje się w styl Androida Oreo, a przynajmniej tego w czystej formie. Na pierwszym ekranie od razu pokazuje nam się lista zadań. Takich list możemy oczywiście stworzyć wiele. W dolnej części mamy natomiast przycisk do dodania kolejnych pozycji.

Po naciśnięciu na przycisk w dolnym, lewym rogu, zostaną nam pokazane wszystkie stworzone listy zadań, natomiast po wejściu w zakładkę, znajdującą się po prawej stronie (również dolnego segmentu), dostaniemy możliwość zmiany sortowania, jak i usunięcia poszczególnych list.

Gdy wykażemy chęć dodania nowego zadania, pojawi się okienko, w którym musimy napisać, co zamierzamy zaplanować. Jest też możliwość lekkiego spersonalizowania pozycji, na przykład dodanie opisu zadania, zaplanowanie go lub dodanie zadania podrzędnego (co możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu).

W zasadzie w tym miejscu kończą się możliwości programu Lista Zadań Google. Jak widać, jest to aplikacja do bólu prosta, oferująca tylko najbardziej podstawowe funkcje. Brakuje chociażby wygodnego widgetu, jakichś gestów, udostępniania zadań innym, czy nawet etykiet. Możliwe jednak, że w przyszłości wiele z tych rzeczy zostanie dodane.

Lista Zadań Google będzie mieć (a można nawet powiedzieć, że ma), kilka zalet. Po pierwsze, waży zaledwie niecałe 12 MB. Po drugie, zadania z tej aplikacji będą synchronizować się z nowym, desktopowym Gmailem (o którym dowiecie się więcej z >tego artykułu<), co sprawi, że zarządzanie pozycjami i ich planowanie będzie bardzo wygodne i wręcz naturalne. Tym bardziej, jeśli program fabrycznie znajdzie się w przyszłości na każdym nowym urządzeniu z systemem Android.

Pobierz aplikację z Google Play

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona