Dlaczego uważam, że Google nie pokaże w tym roku zegarków Pixel Watch | Tabletowo.pl

Dlaczego uważam, że Google nie pokaże w tym roku zegarków Pixel Watch

Dołącz do dyskusji 0

Pamiętacie jeszcze plotki o tym, że w tym roku powinniśmy zobaczyć smartwatche zaprojektowane przez Google? Pixel Watche miały przybyć w chwale i postarać się zawalczyć o nadgarstki fanów Androida i osób będących w posiadaniu smarfonów Google Pixel. Może się okazać, że to tylko pobożne życzenia, a gigant z Mountain View nie będzie gotowy do zaprezentowania własnych smartwatchy jeszcze przez długie miesiące.

Jak to jest, że o smartwatchach od Google jest tak cicho, podczas gdy w przeciekach i zdjęciach nowych smartfonów Pixel możemy wręcz przebierać? Wyjaśnień może być wiele, i tylko niektóre przemawiają na korzyść teorii, że gigant z Mountain View zaprezentuje w tym roku Pixel Watche, tak jak uważaliśmy do tej pory.

Miles Barr, który jest szefem inżynierów w dziale zajmującym się systemem Wear OS, w wywiadzie dla Tom’s Guide wspomniał, że idea zegarka, który w ogólnym rozumieniu byłby urządzeniem uniwersalnym, leży jeszcze poza zasięgiem firmy:

„Chyba nie dotarliśmy jeszcze do tego punktu”

Prawdopodobieństwo odłożenia premiery Pixel Watchy w czasie zwiększyło się, kiedy przedstawiciel firmy wypowiedział się, że Google nie zamierza w tym roku wprowadzać do sprzedaży smartwatcha. Miles Barr dodał, że firma obecnie skupia się bardziej na współpracy z innymi producentami, ale nie wyklucza zaprezentowania własnego urządzenia w przyszłości. To dość wyraźny sygnał, że na konferencji dotyczącej nowej generacji smartfonowych Pixeli, która odbędzie się 9 października, nie zobaczymy zegarków od Google.

LG Watche z Watch OS. Czekamy na nie… i czekamy…

Na targach IFA w Berlinie smartwatche były widoczne. Casio zaprezentował model Pro Trek Wear a Fossil – czwartą generację Skagena. Niewykluczone, że przed końcem roku poznamy nowe urządzenie na nadgarstek wyprodukowane przez Huawei. Czekamy też, aż własnego smartwatcha pokażą Koreańczycy z LG.

Wiele znaków na ziemi i niebie sugeruje, że Pixel Watche to pieśń odległej przyszłości. Prędzej zobaczymy bazujące na Wear OS smartwatche innych producentów niż własne zegarki Google. Zawsze to jakaś pociecha, choć nie ukrywam, że trochę liczyłem na jakąś świeżość w tej branży. Na razie wiele wskazuje na to, że – przynajmniej na razie – Google nie zamierza jej nam zapewnić.

„Nareszcie jakiś ładny smartwatch z Wear OS” – mówią ludzie, którzy widzieli zegarek Skagen Falster 2, i ja ich rozumiem

źródło: Wareable, Tom’s Guide

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona