Google naprawi smartfony z serii Pixel zniszczone przez huragan Florence

Niszczycielskie działanie sił przyrody wielokrotnie powoduje, że setki, tysiące a nawet miliony osób tracą swój dobytek. W różnorakie akcje pomocy często włączają się nie tylko pojedyncze osoby, ale również duże przedsiębiorstwa. Google zadeklarował właśnie swoją pomoc tym, których telefony z serii Pixel zostały zniszczone w wyniku działania huraganu Florence.

Włączanie się firm z szeroko pojętej branży technologicznej w pomoc ofiarom zniszczeń nie jest żadną nowością. W ubiegłym roku Apple nie tylko umożliwił wpłacanie datków na rzecz ofiar huraganu Harvey, ale również decydował się na naprawę urządzeń, które zostały zniszczone wskutek jego działania.

Reklama

Z kolei Tesla w związku z ewakuacją osób z terenów zagrożonych działaniem niszczycielskiej siły huraganu Irma zdecydowała się na usunięcie ograniczenia z akumulatorów swoich aut. Takie działanie pozwoliło zyskać posiadaczom samochodów tej marki około 50 dodatkowych kilometrów na jednym ładowaniu.

Stany Zjednoczone nawiedził niedawno huragan Florence. W tym przypadku swoją pomoc zaoferowało Google. W sieci pojawiła się informacja, że wszyscy posiadacze urządzeń serii Pixel, a więc Pixel, Pixel XL, Pixel 2 i Pixel 2 XL zamieszkujący tereny Karoliny Północnej, Południowej i Wirginii mogą liczyć na bezpłatną naprawę smartfonów uszkodzonych mechanicznie na skutek działania sił przyrody.

Skutki działania huraganu Florence (fot. wiadomosci.gazeta.pl)

Naprawione będą zatem urządzenia zalane, jak również te, w których zniszczeniu uległy wyświetlacze. Aby skorzystać z usługi ich posiadacze muszą udać się do punktów uBreakiFix położonych właśnie na terenie tych trzech stanów. Jak informują zaangażowane w pomoc firmy, akcja naprawy ma potrwać do 19 października.

Oczywiście, jak w każdym tego typu przypadku można podejrzewać, że producentem kierowały bardziej pobudki marketingowe i PR-owe aniżeli sama chęć pomocy (choć wcale tak być nie musi). Osobiście jednak wciąż trwam przy stanowisku, że średnio mnie interesuje, z jakiego powodu ta czy inna firma zdecydowała się na taką akcję. Jej efekt zawsze będzie taki sam – komuś uda się pomóc.

Źródło: uBreakiFix dzięki GSM Arena