Google Maps wreszcie z nawigacją i wyszukiwaniem offline! | Tabletowo.pl

Google Maps wreszcie z nawigacją i wyszukiwaniem offline!

Dołącz do dyskusji 0

Wyjeżdżając do obcego kraju zawsze mam przy sobie mapę. Ale nie papierową, z której, pewnie nie uwierzycie, ale wciąż lubię korzystać, a w formie elektronicznej – na telefonie. Od wielu miesięcy ufam mapom Here i uwielbiam je za nawigację offline oraz możliwość wyszukiwania lokalizacji, restauracji i innych interesujących mnie punktów bez dostępu do sieci – świetnie się sprawdziły w Barcelonie, Berlinie, Paryżu czy ostatnio w Rzymie. Dziś wspomniane funkcje wprowadziło Google w swoich mapach. Chciałoby się wykrzyczeć: nareszcie!

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że możliwości korzystania z nawigacji Google bez dostępu do sieci jest tym, czego mapom tym dotychczas najbardziej brakowało. Najbardziej uciążliwe było to podczas zagranicznych wyjazdów, gdzie nie zawsze korzystamy z usług roamingowych lub kart data lokalnych dostawców, ale i w kraju, gdzie zasięg sieci komórkowej jest w wielu miejscach wciąż ograniczony, przez co połączenie internetowe – niestabilne.

Korzystanie z map offline, podobnie jak dotychczas, będzie wymagało od nas pobrania wybranego obszaru. Warto bowiem pamiętać, że same mapy bez dostępu do sieci, owszem, działały, ale bez możliwości wyszukiwania oraz, przede wszystkim, bez nawigacji.

Nowe funkcje są udostępniane stopniowo użytkownikom Map Google na Androida. Wersja na iOS będzie mogła się z nich cieszyć w późniejszym terminie. Jednocześnie firma Google poinformowała, że pracuje nad kolejnymi funkcjami offline, które mają zostać wdrożone już niebawem.

Nawigacja offline:

nawigacja-offline-mapy-google

Wyszukiwanie offline:

mapy-google-offline

źródło: Googleandroidcentral

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona