Google ma pomysł na podgląd powiadomień w nowych Nexusach | Tabletowo.pl

Google ma pomysł na podgląd powiadomień w nowych Nexusach

Dołącz do dyskusji 0

Wczoraj pisałem o możliwych zmianach w dostępie do ekranu wszystkich aplikacji w nowych Nexusach. To jednak nie koniec zmian, nad jakimi ma zastanawiać się Google. Firma pracuje też nad łatwiejszym dostępem do powiadomień z poziomu… czytnika linii papilarnych.

Nie jest jeszcze w 100% pewne, czy zmiana trafi do najnowszych Nexusów od razu, czy też zostanie wprowadzona niec później jako aktualizacja. W każdym razie Google najwyraźniej ma zamiar ułatwić swoim użytkownikom dostęp do powiadomień. Według konceptu, aby zobaczyć informacje o wiadomościach czy aktualizacjach, nie będzie trzeba odblokowywać ekranu smartfonu. Wystarczy prosty gest palcem.

Gest trzeba będzie wykonać na czytniku linii papilarnych wbudowanym w tylną obudowę telefonu. Przesuwając palcem z góry do dołu czytnika odblokujemy widok powiadomień na zablokowanym i wygaszonym ekranie naszego Nexusa. Zresztą, zobaczcie sami, jak może to wyglądać w praktyce:

powiadomienia-nexus

Pomysł ciekawy, chociaż użytkownicy smartfonów Huawei już go skądś pewnie znają. Co jednak wydaje się interesujące, grafika koncepcyjna zdradza pewien sekret. Kolor nowego Nexusa. Czyżby urządzenie, które Google zaprezentuje jeszcze w tym roku, miało być również dostępne w kolorze niebieskim?

Źródło: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona