Jest szansa na to, że Google Keep kiedyś nie będzie okrojony – teraz pojawia się „cofnij” i „ponów” | Tabletowo.pl

Jest szansa na to, że Google Keep kiedyś nie będzie okrojony – teraz pojawia się „cofnij” i „ponów”

Dołącz do dyskusji 0

Nie ma chyba na świecie osoby, której smartfon nigdy nie posłużył jako notatnik. Czasem wykorzystujemy do tego aplikację do obsługi SMS, czasem Messengera, ale najczęściej robimy to tak, jak się należy, czyli przy użyciu dedykowanego rozwiązania. Jedną z opcji jest Google Keep, czyli propozycja prosto od deweloperów z Mountain View. Sam notatnik jest dosyć okrojony, ale jego funkcjonalność powoli się poszerza – teraz przyszedł czas na przyciski cofnij i ponów.

Wiem, że to dosyć mocne słowa, ale Google Keep jest w moim odczuciu… wykastrowany. Niby w notatniku chodzi tylko o to, żeby działał, ale kiedy tylko wracam do tego rozwiązania jestem po prostu zawiedziony. Chwilowo korzystam z Evernote, po dosyć długim romansie z QuickMemo+ preinstalowanym na smartfonach LG – nie korzystam ze wszystkich możliwości oferowanych przez kombajny funkcjonalności, ale Google Keep wciąż brakuje tego „czegoś”, więc przerzuciłem się na aplikację ze słonikiem w logo. Na szczęście, nie używam ani Windows Phone, ani BlackBerry OS, więc porzucone wsparcie dla tych systemów mnie nie uderza. Wracając jednak do meritum – Google Keep, choć wciąż niezbyt rozbudowane, zyskało właśnie dwie nowe funkcje – cofanie oraz „ponawianie” wykonanych działań. Być może ze względu na zdarzające mi się roztargnienie – w moim odczuciu są to dwie bardzo ważne opcje.

Niestety, nie jestem w stanie Wam powiedzieć jak działają dwa nowe przyciski, gdyż… nie pojawiły się u mnie na smartfonie, mimo zaktualizowania aplikacji. Zapewniam jednak, że jej najnowsza wersja będzie coś takiego umożliwiała i w najgorszym wypadku będziecie musieli poczekać kilka dni, aż do Was trafi.

Przyciski służące odpowiednio do cofania oraz ponawiania (czyli po angielsku – undo oraz redo) powinny pojawić się na dolnym pasku, który widoczny jest po wejściu w daną notatkę – gdzieś między ikonką plusa, a wielokropka. Z pewnością przydadzą się one tym, którzy chcą czasem sprawdzić poprzedni stan rzeczy i progres, jaki wykonują, choć tutaj wszystko zależy od tego, do czego służy Wam Google Keep.

Moim zdaniem aplikacji jeszcze trochę brakuje do ideału, ale jeśli czujecie, że Wam wystarczy, a jeszcze nie mieliście okazji, żeby ją przetestować, to możecie pobrać Google Keep na swojego smartfona, klikając w poniższy baner lub w przeglądarce, po kliknięciu tutaj.

źródło: Android Authority
grafika: Pexels, Google Play

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona