W Google Keep pojawiła się przydatna aktualizacja. Tym razem dodatek pomoże lubiącym rysować 17

W Google Keep pojawiła się przydatna aktualizacja. Tym razem dodatek pomoże lubiącym rysować

Google Keep znajduje się na prawie każdym urządzeniu z Androidem, z tego też powodu wiele osób zaczyna korzystać z tej aplikacji. Na tle konkurencyjnych produktów Keep nie wyróżnia się jednak ogromną liczbą funkcji. Na szczęście Google konsekwentnie dodaje nowe opcje, które faktycznie mogą się przydać. Tym razem jest to dodawanie tła do rysunków.

Przyznam szczerze, że zapomniałem o tym, że w Google Keep można rysować. Zawsze tam robię listy (na przykład zakupów) lub krótkie notatki. Rysowanie natomiast kompletnie wyleciało mi z głowy. A to przecież również ciekawa forma zapisywania sobie rzeczy. Google postanowiło ją nieco rozszerzyć.

Do tej pory, w Google Keep, rysowaliśmy na pustym tle – czyli po prostu na zwykłej, czystej „kartce”. Gigant postanowił jednak nieco wzbogacić tę funkcję. Od tej pory możemy tło zmienić na kratki, kropki oraz linie. Wystarczy włączyć nowy rysunek (na ekranie głównym z przybornika należy kliknąć w logo długopisu), a następnie wejść w menu (trzy kropki w prawym, górnym rogu), po czym kliknąć na Pokaż siatkę.

W Google Keep pojawiła się przydatna aktualizacja. Tym razem dodatek pomoże lubiącym rysować 18

Rozszerzenie przyda się przede wszystkim na nieco większych ekranach (na przykład na tabletach), aby znacznie wygodniej rysować, a nawet pisać. Oczywiście, zastosowanie tej funkcji nie jest wyjątkowo duże, ale myślę, że to naprawdę miły dodatek.

W Google Keep pojawiła się przydatna aktualizacja. Tym razem dodatek pomoże lubiącym rysować 19

Funkcję te znajdziecie w najnowszej wersji aplikacji Google Keep o oznaczeniu 5.0.251. Liczę, że Google dalej będzie rozwijać ten projekt, bowiem Google Keep to naprawdę dobra usługa i bardzo lubię z niej korzystać. Wiele razy próbowałem przesiąść się na coś innego, ale za każdym razem wracałem do produktu od Google.

A Wy z jakich programów do notatek korzystacie?

Źródło: Android Police, Własne