Google w interesujący sposób przekazało fanom datę i miejsce Google I/O 2017. Warszawa elementem tajemniczej układanki

Google zabawiło się z deweloperami w swego rodzaju układankę. Zamiast bezpośrednio podać datę i miejsce tegorocznej prezentacji Google I/O, rozrzuciło w różnych miejscach w Sieci wskazówki, które złożone razem, ujawniają kiedy i w jakim miejscu odbędzie się spotkanie z fanami i twórcami.

Reklama

Pierwsza wskazówka pojawiła się na stronie Google+ przeznaczonej dla deweloperów. Znalazł się tam link do tej ukrytej strony. Po odkryciu wszystkich kafelków, które się tam pokazują, możemy natrafić na link ukryty pod poleceniem „GO!”. Przenosi on nas w kolejne miejsce – na GitHub, gdzie otrzymujemy zestaw współrzędnych, wskazujących na jakieś zapomniane przez Boga miejsce w Brazylii.

Kolejna wskazówka pojawiła się na YouTube, w formie niepublicznego filmu, którego napisy pomagają na stronie savethedate.foo zmienić współrzędne na nowe. Jeszcze jeden element układanki zaprowadzi nas do Warszawy. Ostatni zaś jest chyba najtrudniejszym z wszystkich. Korzystając z łamigłówki liczbowej, trafiamy na trop serii obrazów, kojarzących się z konkretnym miejscem w Tajlandii.

Przypisując nazwy krajów, do których skierowały nas Mapy Google, do tablicy ze wskazówki nr 1, można otrzymać wiadomość „L IN E THEATRE SHO RE AM P H I.” Jest to miejsce w Mountain View w Kaliforni – Shoreline Amphitheater. Poznanie go było możliwe dzięki zapaleńcom z deweloperskiego kanału Google – już mają mój szacunek.

Ponadto w ten sam sposób odkryto też termin Google I/O 2017: 17-19 maja.

Google zapewne zechce poinformować wszystkich o dacie imprezy w bardziej oficjalny sposób. Jednak ta krótka zabawa, którą firma podjęła się zorganizować, pokazuje, że jej pracownicy nadal mają do siebie dystans i poczucie humoru :)

 

źródło: AndroidPolice