Google I/O zaczyna się 17 maja. Jest już program konferencji

Można zaznaczyć tę datę w kalendarzu: 17 maja. Tego dnia rozpocznie się trzydniowe święto dla miłośników firmy Google, deweloperów i wszystkich fanów nowych technologii. Ciekawe, czym tym razem zaskoczy nas kalifornijski gigant.

Choć Google I/O 2017 potrwa trzy dni, to najważniejsza dla nas konferencja, Google Keynote, odbędzie się na samym początku i będzie jednocześnie ceremonią otwarcia dla całej serii wykładów, prelekcji i prezentacji. Chętni, by zobaczyć na żywo, co tym razem przygotowała firma z Mountain View, zgromadzą się w amfiteatrze Shoreline, tak jak to było rok temu. Dziesiątki tysięcy innych będzie śledzić konferencję na żywo przez transmisję wideo.

Keynote rozpocznie się o godzinie 10.00 czasu lokalnego, więc u nas będzie to godzina 19.00. Zapewne potrwa dwie godziny – taka informacja pojawiła się w opisie konferencji. Przez ten czas głównym tematem będzie pewnie Android „O”. Wersja deweloperska tego systemu na urządzenia mobilne już jest gotowa, ale Google na pewno nie omieszka zapoznać nas z nowymi funkcjami Androida 8.0 samodzielnie.

Spodziewamy się tez jakichś informacji na temat nowego smartfonu Google, Pixela 2 . Firma zapewne pochwali się dobrą sprzedażą swoich urządzeń i być może powie coś na temat rozwoju Google Home, zwłaszcza w materii Google Assistant.

Konferencja Google nie zapowiada się tak rewolucyjnie, jak ta z października zeszłego roku, kiedy to zobaczyliśmy kilka nowych urządzeń z logo „G” na obudowie. Google I/O zawsze było imprezą, która koncentrowała się na systemach, oprogramowaniu i aplikacjach. Jeśli ktoś lubi aktualizacje i coraz to nowsze wersje Androida, informacje z Google Keynote będą dla niego czymś, na co warto czekać.

Z całym programem trzech dni Google I/O 2017 zapoznacie się tu.

 

źródło: Google