Google idzie w ślady Apple – otworzy swój sklep na Manhattanie

Nawet jeśli elektronikę kupujemy głównie przez internet, tradycyjna wyprawa do sklepu wciąż jest dość popularna. Ot, choćby po to, żeby sprawdzić, jak wygląda czy działa sprzęt, który mamy zamiar kupić. Google nagle zdało sobie z tego sprawę i zamierza otworzyć w Nowym Jorku sklep MadeByGoogle.

Nowe miejsce sprzedaży detalicznej zostanie otwarte 20. października i będzie zlokalizowane przy Spring Street 96, na Dolnym Manhattanie.

google-madebygoogle-store

Jak wskazuje sama nazwa, w sklepie tym będą prezentowane nowe urządzenia, które Google zaprezentowało podczas wtorkowej konferencji. Będzie można zaopatrzyć się tam w urządzenia Google Home i nowe Pixele.

Nie ma żadnej poszlaki, która by wskazywała, że Google zamierza otworzyć sklepy również w innych miejscach, jednak miałoby to sens. Firma wprowadza na rynek ambitne, nowe produkty. Zanim ktokolwiek wyda gotówkę na kolejny gadżet, z przyjemnością go przetestuje. Takie podejście do klienta świetnie sprawdza się w wypadku Apple i ich Apple Store.

Sklep MadeByGoogle nie będzie pierwszą próbą Google podejmowaną w celu dotarcia do klienta detalicznego. Podczas eksperymentu tej firmy z produktem Google Glass, firma prowadziła kilka sklepów, w których można było kupić inteligentne okulary – w Londynie, San Francisco, Los Angeles i Nowym Jorku.

 

źródło: TheNextWeb