Google i Microsoft składają broń na patentowej wojnie

Co jakiś czas dochodzą do nas informacje, że firma X sądzi się ze spółką Y o jakiś patent. Zazwyczaj spór taki kończy się wyrokiem odpowiedniej instancji, korzystnym dla jednej ze stron. Inaczej postanowiły rozwiązać sprawę Google i Microsoft, zgadzając się na dobrowolne odstąpienie od dochodzenia swoich praw na ścieżce sądowej.

Chodzi dokładnie o 18 sporów, toczących się w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Dotyczą one nie tylko samych technologii mobilnych, ale również łączności WiFi, konsoli Xbox i innych produktów Microsoftu. Co ciekawe, procesy dotyczyły również patentów Motoroli, które pozostają w rękach Google, mimo jej sprzedaży Lenovo.

Chociaż giganci zakopali topór wojenny, nie oznacza to, że w przyszłości nie spotkają się ponownie w sądzie. Tak przynajmniej powiedziała osoba reprezentująca Microsoft.

Google i Microsoft zgodzili się także współpracować przy pewnych patentach i przewidują, że będą pracować również w przyszłości na rożnych polach, co ma okazać się korzystne dla końcowych klientów.

Jednocześnie żadna z firm nie podała do publicznej wiadomości ile kosztował ich rozejm.

Źródło: Reuters