Google i Asus zarabiają 15 dolarów na każdym egzemplarzu Nexusa 7 - Tabletowo.pl

Google i Asus zarabiają 15 dolarów na każdym egzemplarzu Nexusa 7

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Google i Asus zarabiają 15 dolarów na każdym egzemplarzu Nexusa 7 Asus Ciekawostki

Nieładnie, nieładnie. Google i Asus zapewnili nas, że tablet Google Nexus 7 jest sprzedawany po kosztach produkcji i nie jest źródłem zarobku dla obu koncernów. Tymczasem okazuje się, że stworzenie jednego egzemplarza urządzenia kosztuje 184 dolary. Tablet w wersji z 8GB pamięci wewnętrznej został wyceniony na 199 dolarów. Nie potrzeba dużych umiejętności matematycznych, by obliczyć, że na każdej sprzedanej sztuce Google i Asus zarabiają piętnaście dolarów. Warto dodać, że margines zysku z wariantu z 16GB pamięci wynosi 55 dolarów. Fakt, nie jest to dużo, ponieważ inni producenci narzucają znacznie wyższą marżę, ale musimy pamiętać, że w trakcie przedsprzedaży na tablet Google Nexus 7 złożono kilka milionów zamówień.

Nie zrozumcie mnie źle – uważam, że cena N7 jest wyjątkowo atrakcyjna. Po prostu nie rozumiem, dlaczego Google i Asus starali się utwierdzić nas w przekonaniu, że sprzedaż tabletu jest aktem altruizmu i obie firmy nie tylko na nim nie zarabiają, ale także muszą dokładać z własnej kieszeni na marketing, research & development, logistykę i inne. Jeżeli miał to być zabieg mający na celu chwycić za serce klientów, udałby się, gdyby nie fakt, że odkryto prawdziwy koszt produkcji urządzenia.

Czy Google Nexus 7 jest wart tych 199 dolarów? Zdecydowanie tak. Obecnie jest jednym z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych tabletów na rynku. Jego specyfikacja obejmuje 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3, 1GB RAM i system operacyjny Android 4.1 Jelly Bean.

via Tablet-News

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona