Google pracuje nad głośnikiem z ekranem – Google Home Hub. Premiera zapewne 9 października | Tabletowo.pl

Google pracuje nad głośnikiem z ekranem – Google Home Hub. Premiera zapewne 9 października

Dołącz do dyskusji 0

Swój pierwszy inteligentny głośnik Google zaprezentowało w 2016 roku. W 2017 koncern z Mountain View pokazał Google Home Mini i Google Home Max. W tym, 2018, do rodziny dołączy kolejny członek, Google Home Hub, który jako pierwszy będzie miał wyświetlacz.

Inteligentne głośniki z ekranami są dostępne na rynku już od dłuższego czasu, ale Google nadal nie ma takiego w swojej ofercie. Wkrótce to się jednak zmieni, ponieważ właśnie dowiadujemy się, że do rodziny dołączy Google Home Hub. Urządzenie najpewniej zostanie oficjalnie zaprezentowane 9 października 2018 roku, na tej samej konferencji, co Google Pixel 3 i Google Pixel 3 XL (oraz najpewniej coś jeszcze).

Serwisowi MySmartPrice udało się pozyskać sporo informacji na temat Google Home Hub, dzięki czemu dowiadujemy się, czym będzie charakteryzować się najnowszy głośnik koncernu z Mountain View. Jak już wspomniałem, urządzenie zostanie wyposażone (dotykowy) w wyświetlacz LCD – ma mieć on przekątną 7 cali.

Na pokładzie Google Home Hub zainstalowany będzie Asystent Google (i tylko on), który wyświetli informacje, o jakie tylko poprosi go jego właściciel. Oprócz tego, użytkownicy dostaną też możliwość poproszenia asystenta o pokazanie wybranych zdjęć z aplikacji Zdjęcia Google, czy podglądu obrazu z kamery przed domem – sprzęt ma się bowiem komunikować z urządzeniami z segmentu Smart Home różnych producentów.

Lista dostępnych funkcji będzie oczywiście znacznie dłuższa, aczkolwiek wymienione powyżej koncern z Mountain View może najbardziej promować. Łączność w Google Home Hub zapewnią moduły Bluetooth oraz dwuzakresowe Wi-Fi 2,4 GHz i 5 GHz. Głośnik dostępny ma być w dwóch wersjach kolorystycznych: Chalk i Charcoal. Urządzenie waży 480 gramów. Na jego tyle znajduje się też przełącznik, pozwalający wyciszyć sprzęt. Nigdzie nie ma natomiast wzmianki o kamerce, więc zapewne jej zabraknie na pokładzie.

Google Home Hub (fot. MySmartPrice)

Na razie nie znamy ceny Google Home Hub, ale Google ma wobec niego spore oczekiwania. Koncern z Mountain View podobno chce mieć w momencie rozpoczęcia sprzedaży aż 3 miliony egzemplarzy w magazynach, aby klienci nie musieli czekać na dostawę. A popyt może być całkiem duży, ponieważ niedługo po oficjalnej premierze ruszy najgorętszy okres w roku, czyli gorączka przedświątecznych zakupów.

Mnie osobiście ciekawi, czy Google Home Hub trafi do sprzedaży w Polsce, ponieważ już wkrótce Asystent Google ma zacząć mówić po polsku, więc klienci w naszym kraju mogą być zainteresowani głośnikami koncernu z Mountain View.

Źródło: MySmartPrice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona