GIF-y w Google Hangouts – nie wyślesz, jeśli nie masz najnowszego Androida | Tabletowo.pl

GIF-y w Google Hangouts – nie wyślesz, jeśli nie masz najnowszego Androida

Dołącz do dyskusji 0

No i fajnie… Ale chyba jednak nie do końca, bo chociaż coraz częściej wszelakie komunikatory zaczynają oferować animowane obrazki – GIF-y – to w Hangouts, sprawa już nie będzie tak prosta. Nie wszyscy użytkownicy tej aplikacji będą mogli z nich korzystać, a jedynie ci, którzy mają na swoim urządzeniu Androida w wersji 7.1 lub nowszej.

Trochę szkoda, bo muszę przyznać, że taki sposób komunikowania się staje się – po pierwsze, coraz bardziej popularny, a po drugie, bywa zabawny i pozwala nam pokazać – w pewien sposób – nasze emocje. Aktualizacja, która zmierza do użytkowników oznaczona jest jako wersja 15.0 i to właśnie ona, przynosi tę nowość do komunikatora.

Na powyższych zrzutach ekranu można zauważyć, że dołączenie do wiadomości animowanego obrazka, to będzie banalna i prosta sprawa. Wystarczy nacisnąć przycisk, rozwijający możliwość dodania do konwersacji wybranej przez nas emotikony. Po prawej stronie spacji, można z łatwością dostrzec, że znalazło się tam również miejsce na GIF-y.

Na pocieszenie można dodać, iż Hangouts oznaczone numerkiem 15.0, naprawia także problem z powiadomieniami, które były mankamentem poprzedniej wersji aplikacji (14.0). Powiadomienia od danej osoby, a dokładnie nazwa kontaktu, pokazywała się bowiem dwukrotnie na pasku stanu. Dokładnie tak, jak widać to poniżej.

Fakt, że GIF-y nie będą dostępne dla osób ze „starszym” Androidem (czyli dla większości), jest kiepską wiadomością dla użytkowników, którzy chętnie korzystają z tego komunikatora. No chyba, że Google, w nieco późniejszym czasie, zdecyduje się udostępnić tę funkcję niższym wersjom Androida. Na razie jednak nic na to nie wskazuje.

Źródło: 9to5Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona